Bolesti krčnej chrbtice

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika bolesti krčnej chrbtice: U akútnych stavov bolesti krčnej chrbtice ide najčastejšie o blokádu krčnej chrbtice s rotáciou, úklonom hlavy a silnou bolesťou, ktorá sa pohybom zosilňuje. Pri chronických bolestivých stavoch krčnej chrbtice ide o tupé, trvalé bolesti s projekciou do ramien a tyla, s chybným držaním a kontrakciami krčných svalov.

Všetky bolesti krčnej chrbtice sa často vyskytujú na podklade degeneratívnych zmien. Popisujeme cervikokraniálny syndróm s bolesťami hlavy, cervikovestibulárny syndróm so závraťami, cervikobrachiálny syndróm s projekciou bolesti do ramena a paže.

Využitie magnetoterapie na bolesti krčnej chrbtice

Protibolestivý efekt magnetoterapie je na bolesti krčnej chrbtice základným účinkom, na ktorý je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia u väčšiny osôb používaná. Svojim analgetickým, spazmolytickým a protiopuchovým efektom napomáha uvoľňovať spazmy a mierniť bolesti krčnej chrbtice. Aplikácie magnetoterapie môžu pri bolesti krčnej chrbtice predchádzať rehabilitačnému cvičeniu, manipulácii a pod.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag používame na bolesti chrbta, krčnej chrbtice a ischémiu končatín. S účinky sme spokojní vďaka úľave, ktorú nám prináša.

Rudolf Pekárek, Žandov

Pred začatím liečby s magnetoterapiou som mal silné bolesti bedrového kĺbu, krčnej i krížovej chrbtice a ramenného kĺbu. Za dobu liečby musím povedať, že ťažkosti vo všetkých prípadoch ustupujú. Už nie sú tak intenzívne a časté.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Biomagom liečim celoživotné problémy s bolesťami krčnej chrbtice. Vysadil som všetky analgetiká. Bolesti sa stratili, prestali vystreľovať do hlavy, spôsobovali často migrénu.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Aplikácia magnetoterapie na bolesti krčnej chrbtice

V akútnom štádiu bolesti krčnej chrbtice sa odporúčajú opakované expozície malým aplikátorom alebo solenoidom v rozsahu 4 – 10 Hz na krčnú a prípadne hrudnú chrbticu a po odznení akútnych ťažkostí striedame s programami s frekvenciou 10-50 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Meniérov syndróm a choroba
  • Detská mozgová obrna
  • Bolesti zubov
  • Zápal dutín – sinusitída
  • Migréna
  • Zápal stredného ucha – otitis media

Magnetoterapia a bolesti krčnej chrbtice – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na liečbu alebo prevenciu bolesti krčnej chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na bolesti krčnej chrbtice.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.