Bolestivé stavy

Editor: | 20. júna 2019
Bolestivé stavy
Obrázok: Bolestivé stavy

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu bolestivé stavy: Program využíva nízke frekvencie ovplyvňujúce všeobecne všetky bolestivé stavy – pri degeneratívnych, zápalových a poúrazových stavoch. Neaplikovať pri akútnych bolestiach brucha a akútnych bolestiach pri podozrení na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlmu klinických prejavov a sťaženiu včasnej diagnostiky akútneho ochorenia.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri bolestivých stavoch

Pri bolestivých stavoch je cieľom aplikácie magnetoterapie tlmiť bolesť, uvoľniť svalové spazmy, podporiť proces hojenia a regenerácie.

Využitie magnetoterapie pri bolestivých stavoch

Ide o program vhodný pre väčšinu bolestivých stavov, ktorý má za cieľ čo najrýchlejšie potlačiť bolesť. Aplikuje sa na bolestivé stavy, kde je známa príčina bolesti – pri degeneratívnych, zápalových a poúrazových stavoch a pod. Hodinová aplikácia nízkych analgetických frekvencií, ktorú je možné podľa potreby aplikovať opakovane, sa využíva tam, kde akútna bolesť obmedzuje hybnosť, bráni aplikáci ďalšej terapie (napr. nápravné cvičenia) a u polymorbidných pacientoch, kedy analgetický program aplikovaný na začiatku terapie minimalizuje vznik silnejšej adaptačnej reakcie. Tým sa umožní po útlme akútnych bolestí prejsť na ďalší program s vyšším podielom hojivých a regeneračných frekvencií. Dosiahnutie protibolestivého efektu vyžaduje dlhšie aplikácie a preto všetky programy, kde je významný podiel tlmenia bolesti budú mať dlhší aplikačný čas. Možno aplikovať aj veľa hodín nepretržite.

Mechanizmus protibolestivého pôsobenia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je viacúrovňový. Jednak pôsobí blokácia prenosu bolestivého pocitu nervovými vláknami do mozgových centier, ďalej sa analgeticky uplatní zvýšená tvorba endorfínov a v neposlednom rade spazmolytický, protizápalový, protiopuchový efekt a rýchlejšie odbúravanie kyslých metabolitov z tkanív.

Aplikácia magnetoterapie pri bolestivých stavoch

Neaplikovať pri akútnych bolestiach brucha nejasného pôvodu a akútnych bolestiach pri podozrení na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlmu klinických prejavov a sťaženiu včasnej diagnostiky akútneho ochorenia.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Mám rada ručné práce, a pretože je to sedavý koníček, tak mám problém s krčnou chrbticou. Vďaka prístroju Biomag si dovolím sedieť aj dlhšiu dobu bez problémov. Nemám žiadne ťažkosti ako predtým.

Marie Horňáčková, Mutěnice

Trpela som bolesťami chrbta v krížoch a nôh od kolien nadol. S magnetoterapiou sa liečim asi tak pol roka a výsledky sú veľmi dobré, ako u mňa, tak i u manžela. Prístroj používame každý deň, bolesti ustupujú, lepšie sa ohýbame aj chodíme.

Marie Bártlová, Janov

Trpím bolesťou kolien a chrbtice. Doteraz som sa liečil tabletkami, parafínom, masťami, príliš to neúčinkovalo. Asi rok, čo používam magnetoterapiu na kolená, chrbticu i ostrohy, je účinok omnoho väčší.

Josef Krejčí, Stonařov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.