Diabetes – cukrovka

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu diabetes mellitus (cukrovka): Diabetes (cukrovka) je chronické ochorenie s trvalou poruchou premeny glukózy, ktorá vedie k zvýšeným hladinám glykémie a k ďalším zmenám metabolizmu bielkovín, tukov a cukrov. V dôsledku diabetu (cukrovky) sa môžu vyvinúť chorobné zmeny v nervových vláknach (diabetická neuropatia) a drobných cievach (diabetická mikroangiopatia). Diabetes (cukrovka) je vyvolaná nedostatkom inzulínu alebo inzulínovou rezistenciou a zmenou vylučovania inzulínu. Dlhodobá prognóza a kvalita života diabetikov závisí od vývoja a závažnosti kardiovaskulárnych komplikácií.

Komplikácie (sekundárne postihnutie) zahŕňajú: diabetickú retinopatiu – ktorá môže viesť až k slepote; diabetickú nefropatiu – ktorá môže viesť až k ochoreniu obličiek a ich zlyhaniu; diabetickú neuropatiu – ktorá narušuje všetky sympatické a parasympatické funkcie; makrovaskulárne ochorenie – ktoré zahŕňa ochorenie periférnych artérií , mozgových ciev a ischemickú chorobu srdca. Navyše dochádza k ďalšiemu ovplyvneniu zdravia vplyvom hypertenzie, zvýšeným cholesterolom, obezitou, fajčením.

Využitie aplikácie magnetoterapie pri diabete (cukrovke)

Pri diabete (cukrovke) nemá nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag vplyv na vlastnú produkciu inzulínu (aj keď sa môže pozitívne prejaviť regenerácia ešte čiastočne funkčného pankreasu a čiastočná obnova tvorby inzulínu). Napriek tomu jej dlhodobé používanie je u diabetikov (ako pri detskom tak pri stareckom diabete) veľkým prínosom. Magnetoterapia pri diabete (cukrovke) zmierňuje všetky sekundárne postihnutia svojím protidegeneratívnym pôsobením na nervové tkanivo, vazodilatačným efektom na drobné tepničky a kapiláry a tým odďaľuje a zmenšuje výskyt a závažnosť diabetických komplikácií a zlepšuje kvalitu života. Výborne sa osvedčila aj pri hojení bercových vredov a ďalších cievnych komplikáciach u diabetikoch. S aplikáciami začíname postupne a najlepšie od dolných končatín. Týmto postupom minimalizujeme prípadnú silnejšiu adaptačnú reakciu.

Skúsenosti pacientov

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Mám diabetes už 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia (bolesti kĺbov, slabosť, malátnosť, ..). S vaším zariadením sa bolesti kĺbov doslova stratili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť v rukách ani nohách

Štefan Minarovič, Lozorno

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Aplikácie magnetoterapie pri diabete (cukrovke)

Pri diabete (cukrovke) aplikujeme magnetoterapiu denne na oblasť brucha (pankreasu, pečene a obličiek najlepšie veľkým solenoidom alebo skladacím plochým aplikátorom) – stimulačná frekvencia 50 – 81 Hz, na diabetickú polyneuropatiu a poruchy prekrvenia končatín 2 – 25 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Detoxikácia organizmu
  • Medical program
  • Zlomeniny
  • Pred masážou
  • Metabolizmus – ovplyvnenie látkovej výmeny
  • Rekonvalenscencia

Magnetoterapia a diabetes (cukrovka) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri diabete (cukrovke)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri diabete (cukrovke).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.