Endoprotézy

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika indikácie endoprotézy: Program využívame u stavov, kedy je indikovaná implantácia umelého kĺbu – totálna endoprotéza (TEP) a použité materiály na fixáciu poškodených tkanív alebo stenty a iné.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri implantácii endoprotézy

Cieľom aplikácie magnetoterapie pred a po implantácii endoprotézy je vytvárať lepšie metabolické podmienky v tkanivách a tým zlepšiť proces hojenia, urýchliť rekonvalescenciu, tlmiť bolesť a pomáhať udržiavať okolité tkanivá v čo najlepšom stave a funkcii a predchádzať uvoľneniu endoprotézy.

Skúsenosti pacientov

Som po TEP oboch kolien. Magnetoterapia mi tiež pomáha, hlavne keď si obe nohy pokladám na ten väčší magnet.

Eva Jánošová, Rumburk

Prístroj používam na endoprotézy v oboch kolenách. Kolená ma nebolia, chodím bez palíc.

Marie Řeháčková, Vršce

Som po operácii ľavého bedrového kĺbu-totálna endoprotéza. Za 3 mesiace od začiatku používania magnetoterapie, tj. 6 mesiacov od operácie bedra, môžem chodiť bez palíc, s plným zaťažením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Využitie magnetoterapie pri implantácii endoprotézy

Implantáty (endoprotézy) sú vyrábané z medicínskych kovov a plastov – náhrady kĺbov, dlahy, skrutky, stenty a i. Všetky používané kovové materiály sú vyrábané zo špeciálnych legovaných kovov a nemagnetických materiálov a ich implantácia do tkanív a fixácia bráni nežiaducemu pohybu alebo posunu.
Liečebne využívané nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole nevedie k ohrevu použitých materiálov a nemôže spôsobiť ani ich posun a pohyb. Preto je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag bez rizika využiteľná a odporúčaná všetkým pacientom bez ohľadu na druh endoprotézy. Najčastejšie ju využívajú pacienti s totálnou endoprotézou veľkých kĺbov – bedrového, kolenného kĺbu. Veľké rozšírenie operácií TEP vedie aj k nárastu požiadavky na revíznu endoprotetiku, t.j. potreby reoperácie endoprotéz po infekčných komplikáciách (aseptické uvoľnenie), po luxácii a pod.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artróza bedrových kĺbov
  • Bercový (holenný) vred
  • Endoprotézy
  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Artróza kolena
  • Diabetická noha

Ďalšie výhody magnetoterapie pri implantácii endoprotézy

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag okrem podpory hojenia po operácii endoprotézy znižuje riziko zápalových komplikácií, pomáha udržiavať okolité tkanivá v čo najlepšom funkčnom stave a predchádza uvoľneniu endoprotézy. Tlmenie bolesti zároveň urýchľuje rekonvalescenciu a obnovu hybnosti.

Magnetoterapia a endoprotéza – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pred a po implantácii endoprotézy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pred a po implantácii endoprotézy.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.