Regenerácia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu regenerácia: Tento program slúži na urýchlenie regenerácie po fyzickej práci a športe a cielenej príprave pred ďalším športovým výkonom. Tým predchádza vzniku úrazov a ďalšiemu poškodzovaniu organizmu.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri regenerácii

Pri regenerácii je cieľom aplikácie magnetoterapie zlepšenie prísunu okysličenej krvi, živín a odstránenie kyslých metabolitov, ktoré urýchlia proces regenerácie a obnovy energetických zásob vo svale. A tým pomôcť vytvoriť optimálne podmienky pre ďalší fyzický výkon.

Skúsenosti pacientov

Asi v polovici apríla 2007 som začala s liečbou celulitídy. Prvé efekty sa dostavili už po 4-6 zákrokoch, pokožka sa stala hladšia a prehĺbenie oveľa plytšie, z čoho mám veľkú radosť, pretože vizuálny efekt je už viditeľný.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Prístroj Biomag používam na každodennú rehabilitáciu organizmu a prevenciu ochorenia. V prípade zranenia využívam liečebné programy na rýchle zahojenie. Som presvedčený, že mi pomôže predĺžiť moju hokejovú kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Prístroj Biomag sme zakúpili na regeneráciu zamestnancov našej firmy. Svoje uplatnenie má hlavne na bolesti, zápaly šliach, natiahnutie, regeneráciu, uvoľnenie, artritídu.

p. Šetek, Pardubice

Význam regenerácie

Úrazovosť v športe je problémom ako vo vrcholovom športe, tak aj v rekreačnom športe. Ide o stav, keď momentálna výkonnosť organizmu nezodpovedá požadovanému výkonu a dôjde k zlyhaniu tkaniva. Ak je poškodenie veľké, vzniká úraz, pokiaľ ide o menšie lokálne preťaženie, vzniká mikrotraumum. Vonkajšie mierne násilie spôsobuje lokálnu reakciu. Trvalé preťažovanie vyvolá vnútornú mikrotraumatizáciu tkaniva v dôsledku opakovaného zaťaženia na úrovni maxima bez adekvátnej možnosti regenerácie. V dôsledku preťažovania vznikajú v postihnutých tkanivách (svaly, väzy, kosti) mikrotraumy, dystrofické zmeny so zreteľnou poruchou prekrvenia a edém, ktorý zhoršuje celý stav tým, že obmedzuje prekrvenie postihnutej oblasti a vedie k progresii dystrofických zmien – trhlinky, rezíduá po hematómoch, aseptické nekrózy a degeneratívne zmeny spojivového tkaniva. Medzi príznaky poškodenia patrí bolesť, opuch a porucha funkcie v postihnutej oblasti. Neskôr so objavujú závažnejšie príznaky ako deformity kĺbov, ruptúry šliach a pod. K všeobecným zásadám, ktoré môžu znížiť riziko mikrotraumatov, patrí dôsledné liečenie a doliečenie všetkých poranení vrátane minimálnych mikrotraumatov a zaradenie regenerácie do procesu tréningu aj pretekania (Kučera).

Regenerácia po športovom zranení je rovnako dôležitá pre konečný stav liečby ako prvotné ošetrenie. K najčastejším športovým úrazom okrem zlomenín patria vyvrtnutia, vykĺbenia, výrony, pomliaždeniny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag mierni bolesti, urýchľuje hojenie poškodeného väziva, urýchľuje vstrebávanie krvných výronov a návrat plnej hybnosti.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesť – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Pásový opar – herpes zoster
  • Medical program
  • Bolestivé stavy
  • Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)
  • Voľba individuál

Využitie magnetoterapie pri regenerácii

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je optimálna rehabilitačná metóda, ktorá vedie k okamžitej vazodilatácii, zvýšenému prísunu kyslíka a živín do exponovaných svalov, urýchľuje vyplavenie kyslých metabolitov a pritom tlmí bolesť, pôsobí protiopuchovo a uvoľňuje kŕče a kontraktúry, urýchľuje liečbu a doliečenie úrazov a mikrotraumatov a predchádza ďalšiemu poškodeniu. Dnes je magnetoterapia bežnou výbavou väčšiny športových klubov i jednotlivcov a výhodou je možnosť regenerácie v domácich podmienkach.

Aplikácia magnetoterapie pri regenerácii

Pri regenerácii aplikujeme na danú oblasť vazodilatačné a stimulačné frekvencie na podporu regenerácie skladacím plochým aplikátorom, alebo solenoidom a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Magnetoterapia a regenerácia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri regenerácii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri regenerácii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.