Reumatizmus mimokĺbový

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu mimokĺbový reumatizmus: Ide o zápalové ochorenia mäkkých tkanív a kĺbových puzdier ale aj ostatných tkanív, kde aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme

Pri mimokĺbovom reumatizme je cieľom aplikácie tlmiť zápalové prejavy a bolesť. Ďalej je cieľom vytvárať lepšie metabolické podmienky na hojenie, regeneráciu a normálnu funkciu postihnutých tkanív.

Skúsenosti pacientov

V decembri 1998 mi bola potvrdená rev. artritída II. stupňa, ďalej po úraze na pravom predkolení mi zostala nekróza a žilová nedostatočnosť. Veľké bolesti pri chôdzi, aj v noci. Po liečbe „Biomagom“ sa mi noha zahojila, mizli opuchy kĺbov, bolesti.

Manželia Šmakaloví, Benešov u Prahy

Mám artrózu 3 stupňa, svalový reumatizmus, dnu. Po 5 mesiacoch používania magnetoterapie bolesti v pokoji ustúpili a teraz verím, že budem môcť trochu dôstojnejšie žiť.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

Prístroj používa aj môj priateľ na reumu a dcéra na bolesti kĺbov. Používame každý deň 1x. Zo svojej skúsenosti viem, že nám to vždy pomôže, a moc za takú pomoc ďakujem.

Marie Šestáková, Všetaty-Přívory

Využitie magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme

Mimokĺbový reumatizmus zahŕňa rad bolestivých zápalových syndrómov pohybovej sústavy. U mimokĺbového lokalizovaného reumatizmu ide o postihnutie šliach (tendinopatia), šľachovej pošvy (tenosynovitída), úponov šliach a väzov (inzerčná tendinopatia), šľachových vačkov (burzitída), svalov (myogelóza) a podkožného a tukového väziva (fibrozitída a panikulóza).
Najčastejšou etiológiou poškodenia je mikrotraumatizácia následkom preťažovania (jednostranná nadmerná dlhodobá záťaž), kedy môže dôjsť k zápalu s fibrotickým hojením a i., poškodenie býva tiež súčasťou infekčných a autoimunitných systémových ochorení a tiež metabolických a endokrinných porúch. Mimokĺbový celkový reumatizmus (reumatická polymyalgia, temporálna artritída, fibromyalgia) – prejavuje sa difúznou muskuloskeletálnou bolesťou a stuhnutosťou, bodmi citlivými na tlak, bolesťou šije, bedrovej krajiny a i.
Pri mimokĺbovom reumatizme je často zvýšená centrálna citlivosť a možno vypozorovať vplyv stresu, vplyv zmien počasia, objavujú sa poruchy spánku, depresie, tenzie, chronická únava a i. Regionálne bolestivé syndrómy s výraznou bolesťou pri pohybe môžu viesť až k irevenzibilným atrofickým zmenám s obmedzením funkcie končatiny a pod.

Liečebne sa pri mimokĺbovom reumatizme využíva cielená pohybová aktivita, inokedy kľudový režim s odstránením záťaže a včasné začatie rehabilitácie (magnetoterapia, ultrazvuk, tepelné procedúry) až k psychoterapii a farmakoterapii (analgetiká, NSA, antidepresíva).

Pri všetkých druhoch poškodenia sa pri mimokĺbovom reumatizme pozitívne uplatní aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag s využitím protibolestivého, myorelaxačného, protizápalového a vazodilatačného efektu.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zlomeniny
  • Polyneuropatia
  • Bolesť – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Artrózy kĺbov
  • Rekonvalenscencia
  • Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia

Aplikácia magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme

Pomocou programu mimokĺbový reumatizmus aplikujeme lokálne protibolestivé a spasmolytické nižšie frekvencie a kombinujeme s vazodilatačnými a hojivými na doliečovanie a prevenciu atakov ochorenia.

Magnetoterapia a mimokĺbový reumatizmus – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.