Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku

Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku

Charakteristika chronických žalúdočných vredov a vredov na dvanástniku: Ide o slizničný defekt - vred, presahujúci do submukózy aj hlbšie alebo o eróziu - slizničný defekt obmedzený na mukózu. Žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku sú charakterizované výskytom jedného alebo viacerých vredov v stene žalúdka alebo dvanástnika a opakujúcimi sa relapsami v priebehu mnohých rokov. Duodenálne vredy sú 4x častejšie, než žalúdočné vredy, tiež častejšie krvácajú.

Za hlavné etiologické agens je považovaná infekcie Helicobacter pylori, nadmerná spotreba nesteroidných protizápalových látok, nerovnováha medzi protektívnymi a agresívnymi faktormi pôsobiacimi na sliznicu. Pri žalúdočnom vrede sa uplatňuje predovšetkým infekcia Helicobacter pylori, pri duodenálnom hypersekrécia HCl. Liečba je komplexná - eliminácia infekcie, farmakoterapia k minimalizácii agresívnych faktorov a podpora faktorov protektívnych.

Využitie magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika

Pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku patrí k protektívnym faktorom aj dobrá regeneračná schopnosť sliznice a k agresívnym faktorom ischémia steny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag svojím účinkom významne posilňuje faktory protektívne - vazodilatáciu, protizápalové pôsobenie, zlepšenie výživy sliznice a urýchlenie jej hojenia a eliminuje tak rizikovú ischémiu steny. Neaplikujeme pri krvácaní z vredu.

Aplikácie magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika

Pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku odporúčame pri bolestiach aplikovať analgetické a spazmolytické frekvencie 4 - 6 Hz a 10 - 14 Hz a následne k dosiahnutiu lepšieho prekrvenia, regenerácii slizníc a na prevenciu relapsu ochorenia  frekvencie 44 - 56 Hz.

Magnetoterapia a žalúdočné vredy či vredy na dvanástniku - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz