Hemoroidy

Hemoroidy

Charakteristika ochorenia hemoroidmi: Ide o ritné varixy - rozšírené žilové štruktúry v okolí dolnej časti konečníka a ritného kanála. Liečba hemoroidov závisí od štádia ochorenia. Podľa štádia rozoznávame 1. stupeň (vyklenutie žíl, žiadne iné problémy) až 4. stupeň (vytlačenie uzlíkov kŕčových žíl z konečníka s nemožnosťou manuálneho navrátenia). Podľa umiestnenia hovoríme o vnútorných a vonkajších hemoroidoch. Za príčiny vzniku sa považuje vrodená dispozícia kvality žilovej steny, poruchy vyprázdňovania, sedavé zamestnanie a i. K základným príznakom hemoroidov patrí svrbenie, pálenie, bolesť pri defekácii, krvácanie jasne červenej krvi z konečníka a pri vyšších štádiách sú hemoroidy vidieť alebo sa dajú nahmatať. Prevencia a liečenie hemoroidov zahŕňa širokú škálu od úpravy životosprávy, dostatku pohybu, medikamentóznu liečbu, sklerotizáciu, podviazanie žíl až po radikálny operačný zákrok.

Využitie magnetoterapie pri hemoroidoch

Konzervatívnu aj chirurgickú liečbu hemoroidov možno doplniť o aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. Využívame protibolestivé a vazodilatačné frekvencie jednak na tlmenie akútnych bolestí a jednak k podpore prekrvenia a okysličenia exponovanej oblasti, čo vedie k zmenšovaniu žíl a mierneniu zápalových prejavov. Aplikácie využívame aj preventívne v kľudovom období. Neaplikujeme pri silnejšom krvácaní z uzlíkov kŕčových žíl.

Aplikácie magnetoterapie pri hemoroidoch

Pri ochorení hemoroidmi aplikujeme 2 - 25 Hz denne opakovane plochým alebo diskovým aplikátoromneskôr preventívne 36 - 44 Hz.

Magnetoterapia a hemoroidy - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri ochorení hemoroidmi? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ochorení hemoroidmi.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz