Obličková kolika

Obličková kolika

Charakteristika obličkovej koliky: Ide o akútny bolestivý syndróm spôsobený náhlou poruchou odtoku moču močovodom. Najčastejšou príčinou obličkovej koliky je konkrement a jeho pohyb v odvodných močových cestách. Vzniká z "plného zdravia". Diagnózu potvrdíme prostredníctvom RTG alebo UZ vyšetrením. Včas neriešená akútna obličková kolika hrozí hromadením moču, hydronefrózou a zlyhaním obličky.
Liečba obličkovej koliky (konzervatívna alebo chirurgická) spočíva hlavne v odstránení kamienku, alebo inej prekážky (krvná zrazenina, hnis) z močových ciest. Konzervatívna liečba spočíva v aplikácii analgetických a spasmolytických liekov a zvýšení príjmu tekutín, prípadne infúznej terapii na podporu spontánneho vylúčenia konkrementu.

Využitie magnetoterapie pri obličkovej kolike

Pri obličkovej kolike môžeme využiť nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag ako doplnenie konzervatívnej analgeticko-spasmolytickej liečby a po odchode konkrementu na podporu hojenia poškodenej sliznice.

Aplikácia magnetoterapie pri obličkovej kolike

Pri obličkovej kolike odporúčame aplikovať magnetoterapiu lokálne nad obličku a pozdĺž močovodu, analgetické frekvencie 4-6 Hz a spazmolytické 8-14 Hz dlhodobo až do odchodu konkrementu. Na doliečenie 2-25 Hz.

Magnetoterapia a obličková kolika - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri obličkovej kolike? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri obličkovej kolike.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz