Pomočovanie u detí (enuréza)

Pomočovanie u detí (enuréza)

Charakteristika pomočovania u detí: Väčšina pomočujucích sa detí má normálne fungujúci močový mechúr a normálny priebeh spánku, ale neprebudí sa, keď sa močový mechúr naplní a dôjde k pomočeniu. V základnej patofyziológii pomočovania u detí (enurézy) sa uplatňujú - funkcia močového mechúra, spánok, produkcia moču, genetická predispozícia.

Pomočovanie u detí (enuréza) je častejšia u chlapcov, ako u dievčat. Antidiuretická liečba vedie k spomaleniu produkcie moču počas noci a môže pomôcť problém vyriešiť. Nočné pomočovanie u detí môže spôsobiť vznik psychologických problémov.

Využitie magnetoterapie na pomočovanie u detí

Na pomočovanie u detí je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag indikovaná ako doplnková liečba (protizápalový, myorelaxačný efekt), ale nemôže pokryť všetky faktory (výrazná psychická nadstavba, genetická dispozícia a pod.). Na pomočovanie u detí odporučujeme počas dňa aplikovať na oblasť bedrovej chrbtice a močového mechúra denne a dlhodobo. Bojovať proti infektom, dodržiavať pitný režim hlavne pred spaním, režim spánku a ďalšie pokyny pediatra.

Aplikácia magnetoterapie na pomočovanie u detí

Pri pomočovaní detí aplikujeme myorelaxačnú a vazodilatačnú frekvenciu 10 - 14 Hz a 2 - 25 Hz na oblasť bedrovej chrbtice a močového mechúra.

Magnetoterapia a pomočovanie u detí - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri pomočovaní u detí? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri pomočovaní u detí.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz