Zápal močového mechúra - cystitis acuta

Zápal močového mechúra

Charakteristika zápalu močového mechúra (cystitis acuta): Zápal močového mechúra sa prejavuje ako nepríjemná bolesť v podbrušku s nutkaním na močenie a so zvýšenou teplotou. Bolesť sa zhoršuje na začiatku a na konci močenia. Niekedy sa objaví aj krvácanie do moču.

Zápal močového mechúra postihuje najčastejšie mladé ženy a často opakovane. Zvýšený výskyt zápalu močového mechúra u žien je daný inými anatomickými pomermi močového ústrojenstva žien proti mužom. Príčinou zápalu močového mechúra býva oslabenie organizmu, vyčerpanie alebo prechladnutie. Po vyliečení akútneho zápalu močového mechúra je potrebná ďalšia starostlivosť na odvrátenie recidívy - odpočinok, adekvátny príjem tekutín, podpora imunitných funkcií, predchádzať prechladnutiu a pod. K liečbe sa užívajú antibiotiká alebo chemoterapeutiká podľa citlivosti zisteného infekčného agens. Vhodná je celková stimulácia obranyschopnosti (aj ako súčasť prevencie).

Využitie magnetoterapie pri zápale močového mechúra

Pri zápale močového mechúra využívame aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag spoločne s ostatnou cielenou liečbou vrátane antibiotickej. Magnetoterapia tlmí bolesti a kŕče súvisiace so zápalom močového mechúra, stimuluje hojenie, zlepšuje efekt antibiotickej liečby, urýchľuje hojenie a možno ju používať aj v preventívnom režime

Aplikácia magnetoterapie pri zápale močového mechúra

Pri zápale močového mechúra aplikujeme najlepšie v sede na plochom aplikátore a na oblasť malej panvy protibolestivé a spasmolytické frekvencie 4 - 6 Hz a 10 -14 Hz a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Magnetoterapia a zápal močového mechúra - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalu močového mechúra? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápale močového mechúra.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz