Zápal prostaty, BHP

Prostatitis and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika zápalu prostaty: Program s prevahou vazodilatačných a hojivých frekvencií vedie k ústupu opuchu, upokojeniu zápalu prostaty a zmierneniu ťažkostí vyplývajúcich z hypertrofickej prostaty a jej zápalu.

 

 


 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri zápale prostaty

Pri zápale prostaty je cieľom aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie využiť jej protiopuchový a protizápalový efekt k hojeniu a obnove normálnych funkcií prostaty a zároveň pozitívne ovplyvniť aj sexuálne dysfunkcie.

Využitie magnetoterapie pri zápale prostaty

Zápal prostaty, čiže benígna hypertrofia prostaty (BHP), je časté ochorenie mužov, výskyt ktorého stúpa s vekom a začína cca od 50 rokov. Zväčšenie, opuch a zápalové zmeny vedú k sťaženému prietoku moču a tým k častému močeniu v malých porciách. Jedná sa o progresívne ochorenie, ktoré môže skončiť zlyhaním funkcií dolných močových ciest a obličkovou nedostatočnosťou. Zápal prostaty výrazne obťažuje a je rizikovým faktorom aj na vznik malígneho ochorenia prostaty. Prostata rastom utláča spodinu močového mechúra a dochádza k reflexnému spazmu hladkej svaloviny hrdla močového mechúra, prostaty, časti močovej trubice a vzniká anatomická obštrukcia. Zväčšená prostata v dôsledku benígnej hyperplázie sa prejavuje poruchami močenia - hovoríme o symptómoch dolných močových ciest na podklade benígnej hyperplázie prostaty a klinicky sa prejaví poruchami vyprázdňovacími, mikčnými, retenciou moču, infekciou močových ciest, hematúriou až hydronefrózou a renálnou insuficienciou. Liečba zápalu prostaty je farmakologická - najčastejšie sa podávajú inhibítory 5-alfa-reduktázy, alfablokátory, fytoterapeutika a chirurgická (TUR a i.).

Nízkofrekvenčné pulzná magnetoterapia Biomag svojim protiopuchovým a protizápalovým efektom stimuluje hojenie zápalu prostaty, regeneruje hladké svalstvo, pozitívne ovplyvňuje aj mikrobiálne kontaminácie prostatického sekrétu a napomáha obnove normálnych funkcií prostaty. Zároveň veľmi pozitívne ovplyvňuje aj sexuálne dysfunkcie.

Magnetoterapia a zápal prostaty - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalu prostaty? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápale prostaty.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz