Zápcha

Zápcha

Charakteristika zápchy: Zápcha je definovaná ako menej než 3 stolice týždenne alebo prítomnosť tvrdej stolice s nutnosťou zvýšeného úsilia pri vyprázdňovaní, pocit neúplného vyprázdnenia či nutnosť manuálneho vybavenia stolice.

Zápchou trpí cez 15% dospelých a nad 65 rokov veku je popisovaná až v 30-40%. Zápcha je 3x častejšia u žien ako u mužov. Podľa príčiny delíme zápchu na funkčnú a organickú. Funkčná zápcha je napr. z dôvodov spomalenia pasáže, zlej funkcie svalov panvového dna, nevhodných stravovacích návykov a je u dospelých najčastejšia. Organická zápcha je príznakom iného ochorenia - choroby CNS, ochorenia konečníka a hrubého čreva, endokrinnej choroby, svalového ochorenia, psychiatrického ochorenia, polieková a i. Prevenciou zápchy je pravidelný denný a stravovací režim, dostatok tekutín a vlákniny v strave a dostatok pohybu.

Využitie magnetoterapie pri zápche

Pri zápche dochádza vďaka aplikáciám nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag k stimulácii nervových zakončení v čreve a tým k podpore črevného vyprázdňovania.

Aplikácia magnetoterapie pri zápche

Pri zápche aplikujeme plošne na oblasť brucha frekvencie 4 - 6 Hz a 10 - 14 Hz s protibolestivým a spazmolytickým efektom a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Magnetoterapia a zápcha - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri zápche? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápche.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz