Artritídy chrbtice

Arthritis of the spine and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika artritídy chrbtice: Program a spôsob aplikácie využívame u pacientov s artritídou postihujúcou najmä chrbticu.

 

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapia pri artritíde chrbtice

Pri artritíde chrbtice je cieľom aplikácie predovšetkým tlmiť zápalové prejavy, mierniť bolesť a zlepšovať hybnosť. Ovplyvnením cievneho systému, zlepšením prísunu okysličenej krvi a živín a odvádzaním metabolitov vytvárať lepšie podmienky na hojenie artritídy chrbtice a normálnu funkciu chrbtice.

Využitie magnetoterapie pri artritíde chrbtice

Pri artritíde chrbtice ide najmä o ankylozujúcu spondylitídu  - (Bechterevova choroba) ide o chronické zápalové ochorenie, postihujúce prevažne SI a intervertebrálne kĺby, s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice.

Pri reumatoidnej artritíde chrbtice postihujúcej krčnú chrbticu, vzniká synovitída medzistavcových kĺbov s následným poškodením štruktúr chrupavky, kosti, ligament až dislokácia atlanto-axiálneho kĺbu.

Terapeuticky je pri artritíde chrbtice dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Pre využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je artritída chrbtice jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie pri artritíde chrbtice

Pri artritíde chrbtice tlmíme spočiatku prednostne bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 - 50 Hz. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie solenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

Magnetoterapia a artritída chrbtice - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artritíde chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artritíde chrbtice.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz