Bechterev

Bechterew´s diseases and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika Bechterevovej choroby: Bechterevova choroba je najčastejšie reumatické ochorenie postihujúce chrbticu. Program a spôsob aplikácie je určený pre pacientov od prvých príznakov až po pokročilé štádia ochorenia.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Pri Bechterevovej chorobe je cieľom aplikácie tlmiť bolesť a umožniť lepšiu pohybovú rehabilitáciu. Ďalej je cieľom mierniť zápalové prejavy a brzdiť progresiu ochorenia.

Využitie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Bechterevova choroba - ankylozujúca spondylitída - je špecifické chronické zápalové ochorenie chrbtice s poruchou imunity, ktoré má dlhodobý a postupne sa zhoršujúci priebeh. Bechterevova choroba vedie k výraznému obmedzeniu hybnosti a je sprevádzaná výraznou bolesťou. Bechterevova choroba postihuje prevažne sakroiliakálne skĺbenie (SI) a intervertebrálne kĺby s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice. Vzniká kostené premostenie intervertebrálneho priestoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Aplikácia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Pre využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je Bechterevova choroba jednou zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.
Spočiatku pri Bechterevovej chorobe aplikáciou prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie selenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

Magnetoterapia a Bechterevova choroba - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz