Bolesti chrbtice

Pain of the joints and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika bolestí chrbtice: Ide o bolesti chrbtice v dôsledku degeneratívnych, zápalových procesov a tiež pri nadmernej námahe, nezvyčajnej pohybovej aktivite a prechladnutí. Príčin bolestí chrbtice je celý rad od funkčných až po štrukturálne zmeny vo všetkých tkanivách oporného systému.

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri bolesti chrbtice

Pri bolesti chrbtice je cieľom aplikácie zmierniť akútnu bolesť, pôsobiť spazmolyticky na svalové spazmy, dosiahnuť lepšiu hybnosť a umožniť ďalšiu pohybovú rehabilitáciu a urýchliť regeneráciu pri bolesti bedrovej chrbtice, bolesti krčnej chrbtice aj pri bolesti hrudnej chrbtice.

Využitie aplikácie magnetoterapie pri bolesti chrbtice

Pri bolesti chrbtice využíva program automatické striedanie od protibolestivých frekvencií až do hojivých. Využíva sa pri bolesti chrbtice v dôsledku degeneratívnych, zápalových procesov a tiež bolestiach po nadmernej fyzickej námahe, nezvyčajnej pohybovej aktivite a pri prechladnutí. Aplikovať možno ako pri bolesti krížovej chrbtice, bolesti krčnej chrbtice, tak aj pri bolesti hrudnej chrbtice.

Často ľudia riešia bolesti chrbtice a kĺbov užívaním liekov s analgetickým, protizápalovým účinkom (nesteroidné antireumatiká) a myorelaxačným účinkom (centrálna myorelaxancia) a pod. Všetko s rizikom nežiaducich vedľajších účinkov hlavne pri dlhodobom užívaní.

Aplikácia magnetoterapie pri bolesti chrbtice

Výhodou rehabilitačnej liečby bolesti chrbtice a kĺbov pomocou nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je minimum kontraindikácií a nežiaducich účinkov. Nezaťažuje pacienta a možno ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má veľký význam hlavne pre chronických pacientov. Magnetoterapiu možno pri bolesti chrbtice aplikovať aj pri súbežnom užívaní liekov, hlavne v období akútnych bolestí. Pri bolesti chrbtice využívame prevažne skladacie ploché aplikátory v ľahu a v sede na chrbticu, alebo lôžkový aplikátor. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový, protizápalový a regeneračný efekt.

Magnetoterapia a bolesti chrbtice - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri bolesti krčnej, krížovej alebo hrudnej chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri bolesti krčnej, krížovej alebo hrudnej chrbtice.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz