Ischias (akútny)

Sciatica and treatment with magneto therapyBiomag

Charakteristika akútneho ischiasu: Ide o útlak pletenca sedacieho nervu v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice s vystreľovaním do dolnej končatiny s výraznou akútnou bolesťou a obmedzenou pohyblivosťou.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri akútnom ischiase

Pri akútnom ischiase je cieľom aplikácie uľaviť od bolesti a umožniť narovnanie nefyziologického postavenia stavcov, odstrániť útlak nervových koreňov a tlmiť a hojiť prípadnú zápalovú príčinu. Program aplikujeme opakovane aj niekoľko hodín denne až do pocitu úľavy od ischiasu.

Využitie aplikácie magnetoterapie pri akútnom ischiase

Pri ischiase môžu byť prvým signálom občasné bolesti v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice a ako také môžu predchádzať akútnemu poškodeniu medzistavcových platničiek a vypudeniu jej jadierka do chrbticového kanála s následným útlakom koreňa ischiadického nervu najčastejšie v prechode bedrovej a krížovej chrbtice (L - S1).
Pri lumboischiadickom syndróme (seknutie v krížoch, úsad, ischias, lumbago) ide o útlak koreňových nervov v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice s vystreľovaním do dolnej končatiny s výraznou akútnou bolesťou a obmedzenou pohyblivosťou. Často ischias vzniká po prechladnutí a zápale nervu (neuritis ischiadica) a po fyzickej záťaži pri nefyziologickej polohe. Príčinou ischiasu je najčastejšie prudký pohyb, zdvíhanie bremena v nefyziologickej polohe a pod. Pri ischiase dochádza k bolestivým kontraktúram hlbokých svalov okolo chrbtice. Projekcia bolesti pri lumboischiadickom syndróme sa líši podľa lokalizácie vybočenia. Pri vybočení platničky medzi stavcami L3 - L4 vedie bolesť po prednej strane nohy, pri postihnutí medzi stavcami L4 - L5 sú popisované bolesti na boku nohy - lampasová projekcia a pri vybočení platničky L5 - S1 bolesť vychádza zo stavca cez zadnú časť nohy do päty.

Aplikácia magnetoterapie pri akútnom ischiase

Pri akútnom ischiase sú aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag vhodné, ako pri zápale nervu, tak pri mechanickej príčine a možno ich kombinovať s ďalšou medikamentóznou liečbou. Významne pozitívne sa prejaví analgetický efekt pri ischiase a tiež spazmolytický, protiopuchový a protizápalový účinok magnetoterapie. Zlepšená mikrocirkulácia v exponovanej oblasti zlepšuje distribúciu a účinok podávaných liekov.

Magnetoterapia a akútny ischias - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri akútnom ischiase? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri akútnom ischiase.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz