Artróza kolena

Artróza kolena

Charakteristika artrózy kolena: Najčastejšou lokalizáciou osteoartrózy je postihnutie kolenných kĺbov. Vo veku 70 rokov je osteoartrózou postihnutých až 90% ľudí. Liečba artrózy kolena je medikamentózna - antireumatiká, antiflogistiká, analgetiká a doplnkovo chondroprotektíva, chirurgická - úprava postavenia kĺbu, náhrady kĺbov. Ďalšou liečbou artrózy kolena je rehabilitačná starostlivosť - fyzioterapia a ergoterapia ako magnetoterapia, elektroterapia, ultrazvuk, kryoterapia a i. a cvičenia kĺbov, naťahovacie cviky na zväčšenie rozsahu pohybov, uvoľnenie a pretiahnutie skrátených svalov a pod.

Využitie magnetoterapie pri artróze kolena

Pri artróze kolena má v rámci rehabilitačnej liečby uplatnenie nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia, ktorá nemá nežiaduce vedľajšie účinky, nezaťažuje pacienta a možno ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má pre chronických pacientov veľký význam. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový a protizápalový efekt.

Aplikácia magnetoterapie pri artróze kolena

Pri artróze kolena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid.

Magnetoterapia a artróza kolena - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze kolena? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze kolena.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz