Bercový (holenný) vred

Venous leg ulcers and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika bercového (holenného) vredu: Ide o rozpad povrchových tkanív končatiny v dôsledku trofických zmien pri ischémii, najčastejšie v dôsledku stagnácie odkysličenej krvi pri žilovej nedostatočnosti, pri cievnych komplikáciách diabetu, aterosklerotických zmenách tepien a i.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri bercovom vrede

Pri bercovom vrede zlepší magnetoterapia mikrocirkuláciu okysličenej krvi, podporí hojivé regeneračné procesy a vytvorí čo najlepšie podmienky na zhojenie defektu a zlepšenie životaschopnosti ohrozených tkanív.

Využitie aplikácie magnetoterapie pri bercovom vrede

Varixy dolných končatín - kŕčové žily vznikajú v dôsledku spätného toku krvi nedomykavými žilnými chlopňami. Vedú k stagnácii odkysličenej krvi a kyslých metabolitov v tkanivách končatiny a výsledkom sú ischemické zmeny končatín, zvýšené riziko zápalových zmien až tvorba kožných defektov - bercových vredov.
Na vzniku bercového vredu sa podieľa vrodená dispozícia (znížená kvalita väziva žilovej steny) a ďalšie rizikové faktory ako sedavé zamestnanie, poloha pri práci, tehotenstvo, hormonálna antikoncepcia, obezita, fajčenie a i.
K hlavným príznakom bercového vredu patria pocity ťažoby, napätia alebo tlaku v dolných končatinách, bolesť, opuch, pálenie, svrbenie a nočné kŕče. Varixy sa vyskytujú od ľahkých foriem žilových metličiek až po vyklenuté varikózne žily s pigmentáciami a ďalšími zmenami na koži až v konečnej fáze vzniká bercový vred.

Liečba bercového vredu je medikamentózna (na ovplyvnenie kvality cievnej steny), chirurgická - od klasickej operácie, cez nové a miniinvazívne postupy. Opätovná neadekvátna záťaž žilového systému po operácii vedie k tvorbe nových varixov.

Pri bercovom vrede je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag využiteľná v priebehu liečebného procesu a tiež ako súčasť prevencie novotvorby varixov po liečbe. Postupujeme rovnako ako pri bercových vredoch u diabetikov. Diabetickej nohe aj žilným varixom prospieva vazodilatačný efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizápalový účinok. Zlepšenie mikrocirkulácie okysličuje tkanivá a vyplavuje metabolity. Zlepšuje sa tonus žilového riečiska a žilový návrat. Zlepšenie sa prejaví na vzhľade končatiny - mizne opuch, zmenšujú sa veľké klenuté varikózne žily.

Aplikácia magnetoterapie pri bercovom vrede

Pri bercovom vrede aplikujeme pri bolestiach i zápale opakovane denne pomocou veľkého plochého aplikátora a solenoidu na čo najväčšiu časť končatiny a neskôr aj preventívne.

Magnetoterapia a bercové vredy - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri bercovom vrede? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri bercovom vrede.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz