Endoprotézy

Endoprostheses Biomag

Charakteristika indikácie endoprotézy: Program využívame u stavov, kedy je indikovaná implantácia umelého kĺbu - totálna endoprotéza (TEP) a použité materiály na fixáciu poškodených tkanív alebo stenty a iné.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri implantácii endoprotézy

Cieľom aplikácie magnetoterapie pred a po implantácii endoprotézy je vytvárať lepšie metabolické podmienky v tkanivách a tým zlepšiť proces hojenia, urýchliť rekonvalescenciu, tlmiť bolesť a pomáhať udržiavať okolité tkanivá v čo najlepšom stave a funkcii a predchádzať uvoľneniu endoprotézy.

Využitie magnetoterapie pri implantácii endoprotézy

Implantáty (endoprotézy) sú vyrábané z medicínskych kovov a plastov - náhrady kĺbov, dlahy, skrutky, stenty a i. Všetky používané kovové materiály sú vyrábané zo špeciálnych legovaných kovov a nemagnetických materiálov a ich implantácia do tkanív a fixácia bráni nežiaducemu pohybu alebo posunu.
Liečebne využívané nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole nevedie k ohrevu použitých materiálov a nemôže spôsobiť ani ich posun a pohyb. Preto je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag bez rizika využiteľná a odporúčaná všetkým pacientom bez ohľadu na druh endoprotézy. Najčastejšie ju využívajú pacienti s totálnou endoprotézou veľkých kĺbov - bedrového, kolenného kĺbu. Veľké rozšírenie operácií TEP vedie aj k nárastu požiadavky na revíznu endoprotetiku, t.j. potreby reoperácie endoprotéz po infekčných komplikáciách (aseptické uvoľnenie), po luxácii a pod.

Ďalšie výhody magnetoterapie pri implantácii endoprotézy

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag okrem podpory hojenia po operácii endoprotézy znižuje riziko zápalových komplikácií, pomáha udržiavať okolité tkanivá v čo najlepšom funkčnom stave a predchádza uvoľneniu endoprotézy. Tlmenie bolesti zároveň urýchľuje rekonvalescenciu a obnovu hybnosti.

Magnetoterapia a endoprotéza - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pred a po implantácii endoprotézy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pred a po implantácii endoprotézy.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz