Kŕčové žily

Kŕčové žily

Charakteristika kŕčových žíl: Kŕčové žily (varixy dolných končatín) sú v podstate rozšírené a vinuté podkožné a kožné žily, ktoré sa najčastejšie vyskytujú práve na nohách v dôsledku spätného toku krvi nedomykavými žilnými chlopňami. Kŕčové žily vedú k stagnácii odkysličenej krvi a kyslých metabolitov v tkanivách končatiny a výsledkom sú ischemické zmeny končatín, zvýšené riziko zápalových zmien a tvorba kožných defektov.

Kŕčovými žilami trpí až 50% dospelej populácie a asi u 1,5% ľudí vedú nakoniec k vzniku bercového vredu. Na vzniku ochorenia sa podieľajú vrodené dispozície (znížená kvalita väziva žilovej steny) a rizikové faktory ako sedavé zamestnanie, poloha pri práci, tehotenstvo, hormonálna antikoncepcia, obezita, fajčenie a i. K hlavným príznakom kŕčových žíl patria pocity ťažoby, napätia alebo tlaku v dolných končatinách, bolesť, opuch, pálenie, svrbenie a nočné kŕče. Kŕčové žily sa vyskytujú od ľahkých foriem žilových metličiek až po vyklenuté varikozné žily s pigmentáciami a ďalšími zmenami na koži a v konečnej fáze vzniká holenný vred

Liečba kŕčových žíl je medikamentózna (na ovplyvnenie kvality cievnej steny), chirurgická (sklerotizácia, terapia laserom, klasická operácia a miniinvazívne prístupy). Chirurgicky, chemicky alebo laserom prerušená žila zaniká a následne ju nahradí novo vyrastená zdravá žila bez varixov. Ak pacient po liečbe opätovne neadekvátne zaťažuje žilový systém, tak dochádza k novej tvorbe varixov. Pre dlhodobý efekt je nutné dlhodobo zabrániť stagnácii krvi v žilách dolných končatín a tým znemožniť alebo spomaliť vznik nových varixov.

Využitie magnetoterapie pri kŕčových žilách

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je využiteľná počas liečebného procesu, a aj ako súčasť prevencie novotvorby varixov po liečbe. Postupujeme rovnako ako pri bercových vredoch u diabetikov. Diabetickej nohe aj žilovým varixom prospieva vazodilatačný efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizápalový účinok. Zlepšenie mikrocirkulácie okysličuje tkanivá a vyplavuje metabolity. Zlepšuje sa tonus žilového riečiska a žilový návrat. Zlepšenie sa prejaví na vzhľade končatiny - mizne opuch, zmenšujú sa veľké klenuté varixy.

Aplikácia magnetoterapie pri kŕčových žilách

Pri kŕčových žilách začneme pri bolestiach a zápale aplikáciou 2 - 25 Hz denne pomocou veľkého plochého aplikátora a neskôr na doliečovanie a preventívne 36 - 44 Hz.

Magnetoterapia a kŕčové žily - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri kŕčových žilách? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri kŕčových žilách.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz