Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb - TEP

Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb - TEP

Charakteristika umelého bedrového kĺbu: Umelý bedrový kĺb je náhrada kĺbu poškodeného opotrebením či úrazom kĺbom umelým - najčastejšie s kombináciou kovu a plastu. Prvé umelé bedrové kĺby boli použité v päťdesiatych rokoch. Najčastejšie sa operuje bedrový kĺb, operácií kolenných kĺbov je zhruba o polovicu menej. Vyvíjajú sa aj náhrady ďalších kĺbov - ramenných, lakťových, členkových, ale aj kĺbov prstov. Indikáciou na operáciu a implantáciu umelého kĺbu je IV. stupeň opotrebovania kĺbu.

 

Využitie magnetoterapie pri umelom bedrovom kĺbe

Pred a po operácii bedrového kĺbu je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag indikovaná pred operáciou, kde zlepšuje vitalitu tkanív a po operácii na urýchlenie hojenia a návratu plnej hybnosti. Okrem toho sa uplatní aj pri uvoľňovaní endoprotéz na zlepšenie stavu kostného tkaniva a spevnenie protézy. Podobne je odporúčaná pri všetkých zlomeninách, kde bol použitý kovový spojovací materiál - skrutky, dlahy atď. Nedochádza tu k tepelnému efektu, k posunu implantátov a nežiaducim účinkom na exponované tkanivá.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je rehabilitačná metóda, ktorá je plne použiteľná aj v prípade operácie bedrového kĺbu - kovové endoprotézy.

Aplikácia magnetoterapie pri umelom bedrovom kĺbe

Pred a po operácii bedrového kĺbu odporúčame aplikácie nasledujúcim spôsobom. V príprave na operáciu striedame protibolestivé 4 - 10 Hz a hojivé frekvencie 10 - 50 Hz a po operácii aplikujeme prevažne hojivé frekvencie.

Magnetoterapia a operácia bedrového kĺbu - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pred a po operácii bedrového kĺbu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pred a po operácii bedrového kĺbu.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz