Ostrohy na pätách - bolesti

Ostrohy na pätách - bolesti

Charakteristika ostrohy na pätách: Ostrohy na pätách sú kostené spevnenia úponov väzov a svalov k pätnej kosti v chodidle alebo zriedkavejšie v úpone Achilovej šľachy. Bolesť v oblasti pätnej kosti vzniká preťažením úponov väzov a svalov mechanickým preťažením, zlým obutím či chybným postavením nohy. Pri pätnej ostrohe päta bolí v mieste osrtohy, ploske alebo na jej vnútornom okraji, pohyby členku nie sú obmedzené a nie sú príznaky zápalu a opuchu mimo ostrohu na päte.

Vyšetrením pomocou RTG je možné vylúčiť iné príčiny bolesti ako úraz, artrózu a i. Prevenciou je hlavne správna obuv, starostlivosť o nohy - cvičenie, masírovanie, preťahovanie nôh, prstov a korekcia chybného postavenia nôh správnymi protetickými pomôckami. U športovcov pri trvalejších bolestiach odporúčame odborné podologické vyšetrenie a následnú starostlivosť. Liečenie pri ľahších formách ostrohy na pätách - lokálna aplikácia protizápalových krémov, ortopedické pomôcky a rehabilitácie. V ťažších prípadoch aplikácia akustickej rázovej vlny. Od ožarovania mäkkým RTG žiarením sa postupne upúšťa..

Využitie magnetoterapie pri bolestiach ostrohy na pätách

Pri bolestiach ostrohy na pätách sa úspešne využíva v rámci rehabilitačnej liečby aj nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag, ktorá svojím protibolestivým, protizápalovým, protiopuchovým a hojivým efektom môže pomôcť vyriešiť ľahšie stavy ostrohy na pätách. Je dobre využiteľná aj ako následná liečba po akustickej rázovej vlne a operácii, kde urýchľuje hojenie.

Aplikácia magnetoterapie pri bolestiach ostrohy na pätách

Pri ostrohe na pätách v akútnom štádiu aplikujeme protibolestivé nízke frekvencie 4 - 10 Hz a na doliečenie a prevenciu frekvencie 10 - 50 Hz najlepšie pomocou solenoidov.

Magnetoterapia a ostrohy na pätách - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri ostrohách na pätách? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ostrohách na pätách.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz