Bolesti čeľustného kĺbu

Bolesti čeľustného kĺbu

Charakteristika bolesti čeľustného kĺbu: Príčinou vzniku ochorenia a následnej bolesti čeľustného kĺbu môže byť úraz, artróza, stres alebo akákoľvek zmena zhryzu, napríklad po vytrhnutí zubov, po jednostrannom preťažovaní kĺbu, pri žuvaní, po aplikácii nesprávnej výplne zuba a pod.

Ak sú problémy s bolesťou čeľustného kĺbu spôsobené štrukturálnymi príčinami, možno mierniť symptómy ochorenia. U funkčných porúch (pocit "vyskočenia" kĺbovej hlavičky alebo aj bolesť z preťaženia svalov), dokáže fyzioterapia liečiť príčinu ťažkostí. Terapia na bolesti čeľustného kĺbu sa skladá z manuálneho ošetrenia mäkkých tkanív v okolí čeľustného kĺbu, hlavy a krčnej chrbtice, z mobilizácie čeľustného kĺbu a predovšetkým zo špeciálneho cvičenia

Využitie magnetoterapie na bolesti čeľustného kĺbu

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia svojím analgetickým a spazmolytickým efektom napomáha uvoľňovať spazmy a bolesti žuvacích svalov a pozitívne sa môže uplatniť aj protizápalový efekt ako v akútnom štádiu, tak v období doliečovania bolesti čeľustného kĺbu.

Aplikácia magnetoterapie na bolesti čeľustného kĺbu

Lokálne na bolestivé miesto malým aplikátorom alebo solenoidom: prednostne tlmivé frekvencie v rozsahu 2 - 6 Hz a myorelaxačné 8 -14 Hz. Vhodné sú opakované aplikácie až do ustúpenia bolesti a následne aplikujeme regeneračné programy.

Magnetoterapia a bolesti čeľustného kĺbu - kontaktný formulár

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe bolesti čeľustného kĺbu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na bolesti čeľustného kĺbu.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz