Bolesti krčnej chrbtice

Bolesti krčnej chrbtice

Charakteristika bolesti krčnej chrbtice: U akútnych stavov bolesti krčnej chrbtice ide najčastejšie o blokádu krčnej chrbtice s rotáciou, úklonom hlavy a silnou bolesťou, ktorá sa pohybom zosilňuje. Pri chronických bolestivých stavoch krčnej chrbtice ide o tupé, trvalé bolesti s projekciou do ramien a tyla, s chybným držaním a kontrakciami krčných svalov.

Všetky bolesti krčnej chrbtice sa často vyskytujú na podklade degeneratívnych zmien. Popisujeme cervikokraniálny syndróm s bolesťami hlavy, cervikovestibulárny syndróm so závraťami, cervikobrachiálny syndróm s projekciou bolesti do ramena a paže.

Využitie magnetoterapie na bolesti krčnej chrbtice

Protibolestivý efekt magnetoterapie je na bolesti krčnej chrbtice základným účinkom, na ktorý je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia u väčšiny osôb používaná. Svojim analgetickým, spazmolytickým a protiopuchovým efektom napomáha uvoľňovať spazmy a mierniť bolesti krčnej chrbtice. Aplikácie magnetoterapie môžu pri bolesti krčnej chrbtice predchádzať rehabilitačnému cvičeniu, manipulácii a pod.

Aplikácia magnetoterapie na bolesti krčnej chrbtice

V akútnom štádiu bolesti krčnej chrbtice sa odporúčajú opakované expozície malým aplikátorom alebo solenoidom v rozsahu 4 - 10 Hz na krčnú a prípadne hrudnú chrbticu a po odznení akútnych ťažkostí striedame s programami s frekvenciou 10-50 Hz.

Magnetoterapia a bolesti krčnej chrbtice - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na liečbu alebo prevenciu bolesti krčnej chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na bolesti krčnej chrbtice.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz