Bolesti trojklanného nervu

Bolesti trojklanného nervu

Charakteristika bolesti trojklanného nervu: Nervus trigeminus je zmiešaný motoricko-senzitívny nerv (tzv. trojklanný nerv), prevažujú vlákna senzitívne. Má 3 vetvy: n ophtalmicus, n maxilaris, n mandibularis. Patológie môžu byť v celom priebehu trojklanného nervu - od malých vetiev v oblasti zubov, čeľuste a maxilárnych dutín, cez sinus caveronosus a subarachnoidálny priestor až po mozgový kmeň. Príčinou bolesti trojklanného nervu môže byť útlak tumorom, úraz, ischémia nervu, zápal nervu a okolitých tkanív, infekcie (herpes zoster), autoimúnne a metabolické choroby, toxické vplyvy a i.

Neuralgia trigeminu (trojklanného nervu) vzniká postihnutím senzitívnej zložky, rozlišujeme primárnu a sekundárnu neuralgiu. Liečba primárnej neuralgie je medikamentózna a chirurgická, liečba sekundárnej neuralgie je podľa primárneho procesu + symptomatickou liečbou.

Využitie magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu

K doplnkovej a symptomatickej liečbe bolesti trojklanného nervu je vhodné využiť výnimočné vlastnosti nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Tlmí bolesti jednak priamym efektom na šírenie nervového vzruchu a jednak protizápalovým efektom. Aplikácia magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu je jednoduchá a je široko využiteľná (okrem útlaku nádorom). Včasné a denne opakované expozície môžu predísť prechodu do chronického stavu a zhoršeniu celkového stavu.

Aplikácia magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu

Denne opakované programy s rozsahom 2-10 Hz k utlmeniu akútnych bolestí trojklanného nervu a v rekonvalescencii striedať s programami s rozsahom 50-81 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid a malý diskový.

Magnetoterapia a bolesti trojklanného nervu - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky, ako môže pomôcť magnetoterapia na bolestí trojklanného nervu.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz