Bolesti zubov

Bolesti zubov

Charakteristika bolesti zubov: Bolesti zubov patria medzi veľmi časté ťažkosti, ktoré sú spôsobené poškodením zuba (zubný kaz, odlomenie kúsku zuba), poruchy skloviny, postihnutím nervov zuba zápalom, postihnutím mäkkých tkanív okolo zuba (zápal ďasien, paradontóza, ...),či zubným kameňom. Bolesť sa môže z miesta poškodenia šíriť do ďalších oblastí hlavy. Prvotné je pri bolesti zubov odborné stomatologické ošetrenie.

 

Využitie magnetoterapie na bolesti zubov

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia poslúži v akútnej fáze bolesti zubov ako doplnenie analgetickej liečby a po ošetrení ešte k urýchleniu vstrebávania opuchov, zápalu a hojenia. Neaplikovať na krvácajúce lôžko po extrakcii.

Aplikácia magnetoterapie na bolesti zubov

Prednostne tlmíme bolesti zubov aplikáciou nízkych frekvencií 2-10 Hz a v období rekonvalescencie stimulujme hojenia vyššími frekvenciami 65 - 79 Hz. Vhodný je malý diskový aplikátor (hlavne na akútne bolesti zubov) alebo solenoid.

Magnetoterapia a bolesti zubov - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na bolesti zubov? Kontaktujte nás! S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky, ako pomôže magnetoterapia na bolesti zubov.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz