Degeneratívne ochorenie mozgu, miechy

Degeneratívne ochorenie mozgu, miechy

Charakteristika degeneratívneho ochorenia mozgu, miechy: Ide o škálu ochorení, kde dochádza k poškodeniu a zániku neurónov a nie je možné preukázať zápalový, toxický alebo metabolický pôvod.

Patria sem: degeneratívne ochorenie postihujúce prevažne mozgovú kôru (Alzheimerova choroba, Pickova choroba), degeneratívne ochorenie postihujúce prevažne extrapyramídový systém (Huntingtonova choroba, Parkinsonova choroba a syndróm), degeneratívne ochorenie mozočku, degeneratívne ochorenie miechy (Amyotrofická laterálna skleróza, Spinocerebelárna hereditárna ataxia, Polyomyelitis anterior chronica dospelých, Hereditárna motorická a senzitívna neuropatia, Juvenilná spinálna svalová atrofia). Pri degeneratívnom ochorení mozgu, resp. miechy často pozorujeme familiárny výskyt, postihnutie jedného alebo viacerých funkčných - morfologických systémov.

Využitie magnetoterapie na degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy

K doplnkovej liečbe degeneratívneho ochorenia mozgu či miechy patrí aj rehabilitácia, v rámci ktorej je možné aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu, ktorá svojím vazodilatačným a protizápalovým efektom zlepšuje prísun živín a kyslíka do centrálneho nervového systému a podieľa sa na spomaľovaní progresie ochorenia a stabilizovaní zdravotného stavu. Vyššie stimulačné frekvencie vedú k priamej stimulácii nervovej aktivity

Aplikácia magnetoterapie na degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy

Denne programy s rozsahom 2 - 25 a 50 - 81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Magnetoterapia a degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na liečbu degeneratívneho ochorenia mozgu alebo miechy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky, týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz