Glaukóm (zelený zákal)

Zelený zákal (glaukóm)

Charakteristika zeleného zákalu (glaukómu): Pri glaukóme (zelený zákal) dochádza k poškodzovaniu axónov retinálnych buniek a k defektom zorného poľa a môže viesť až k slepote.

Na poškodení sa ako hlavný faktor podieľa zvýšený vnútroočný tlak, znížená perfúzia očného bulbu a z toho vyplývajúca porucha cirkulácie vnútroočnej tekutiny. Ale poškodenie môže vzniknúť aj pri normotonii. V každom prípade je porušený axoplazmatický tok v axónoch, čo vedie k edému nervov a poškodeniu. Ďalšie rizikové faktory sú hypertenzia, diabetes mellitus, genetické dispozície, myopia, vaskulárne choroby.

Využitie magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóm)

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag pri zelenom zákale pozitívne uplatní svoju schopnosť významne zlepšiť mikrocirkuláciu v exponovaných tkanivách, dilatáciu prekapilár a kapilár. Tým zlepšuje prísun okysličenej krvi a živín a odvod metabolitov a upravuje cirkulačné pomery v očnici. Hojivý, stimulačný efekt a zvýšený metabolický obrat a protizápalový efekt mierni poškodenie zrakového nervu a pozitívne sa prejaví aj pri poruche funkcie sietnicových tyčiniek.

Aplikácia magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóm)

Pri zelenom zákale (glaukóme) začneme aplikácie vazodilačnými programami 2 - 25 Hz a postupne prechádzame na 36 - 44 Hz pomocou  solenoidu.

Magnetoterapia a zelený zákal (glaukóm) - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe alebo prevencii zeleného zákalu (glaukómu)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóme).

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz