Migréna

Migréna

Charakteristika migrény: O migréne hovoríme, keď ide o periodicky sa opakujúce bolesti polovice alebo celej hlavy. Bolesť je pri migréne záchvatovitá, často sprevádzaná nevoľnosťou a vracaním. Migréna má celý rad foriem a taktiež množstvo liečebných postupov na ich ovplyvnenie. Migréna môže mať veľa príčin - najčastejšie cievne anomálie v mozgu (zvýšenú dráždivosť, výduť a i.), ďalej zmeny na podklade porúch v oblasti krčnej chrbtice.

Vaskulárna teória udáva ako príčinu vazokonstrikciu s hypoxiou časti mozgu a následnú vazodilatáciu, ktorá vedie k bolesti. Neurovaskulárna teória hovorí o šíriacej sa vlne depresie kortikálnej mozgovej aktivity a súčasné teórie zvažujú, že bolesť je vyvolaná precitlivenosťou a patologickou aktivitou jadra trojklaného nervu a jeho periférnych zakončení v oblasti mening. Prejavy migrény sú od štádia prodromov, aury, cez vlastný záchvat až po status migrenosus. Terapeuticky sa podávajú antimigreniká (agonista 5HT-1B / D), analgetiká, nesteroidné antiflogistiká, preventívne beta blokátory, a i.

Ale tiež je mnoho migrén zle reagujúcich na liečbu, ktoré nevykazujú jednoznačne žiadnu z vyššie uvedených príčin a pritom výborne reagujú na celkovú detoxikáciu organizmu a na liečbu zameranú na podporu funkcie pečene. Ide pravdepodobne o proces vedúci k zníženiu látok v obehu, ktoré môžu byť spúšťacím mechanizmom cievnych reakcií v mozgových cievach.

Využitie magnetoterapie pri migréne

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag, okrem priameho ovplyvnenia aktivity CNS, významným spôsobom mení metabolické pomery a zlepšuje mikrocirkuláciu. Tým vedie k detoxikácii a regenerácii exponovaných tkanív a má zásadný vplyv na kvalitu krvného zásobenia v exponovanej oblasti, čo sa pozitívne prejaví na obmedzení záchvatov a bolestí pri migréne.

Aplikácia magnetoterapie pri migréne

Pri migréne odporučujeme analgetické frekvencie 4 - 6 Hz. pri akútnych ťažkostiach na hlavu a krčnú chrbticu solenoidom a v dobe medzi atakmi 50 - 81 Hz. na oblasť brucha-pečene plochým aplikátorom a zvýšený pitný režim.

Magnetoterapia a migréna - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri migréne? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri migréne.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz