Roztrúsená skleróza mozgomiešna - RS

Roztrúsená skleróza mozgomiešna - RS

Charakteristika roztrúsenej sklerózy: RS (roztrúsená skleróza) je zápalovo degeneratívne ochorenie CNS, pri ktorom dochádza k demyelinizačným procesom v CNS a klinické formy ochorenia sa členia podľa prevahy časti CNS, ktorá je najviac postihnutá. Roztrúsená skleróza môže prebiehať opakovane v nárazovom zhoršení s následnou remisiou, alebo sa choroba pomaly zhoršuje. Zriedkavo môže mať smrtiaci priebeh, ale tiež môže dôjsť k vyhasnutiu chorobného procesu s trvalým efektom.

Prvotné príznaky roztrúsenej sklerózy sú nenápadné, zakopávanie, únava po chôdzi, inkontinencia moču, namáhavé drobné práce prstami, narastajúca únava, poruchy v zmysle neostrosti zraku, závraty, triaška a ďalšia široká škála príznakov až po obrny a ďalšie ťažké postihnutia centrálneho aj periférneho nervstva. Liečba roztrúsenej sklerózy je len symptomatická. Pacient vyžaduje pokoj, podáva sa protizápalová, analgetická liečba, predchádza sa infekčným ochoreniam, veľkej psychickej a fyzickej záťaži, ktoré zhoršujú priebeh roztrúsenej sklerózy.

Využitie magnetoterapie pri liečbe roztrúsenej sklerózy (RS)

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag napomáha zbaviť pacienta niektorých ťažkostí spojených s roztrúsenou sklerózou a skvalitňuje mu život. Pri aplikácii magnetického poľa na mozoček a mozog sa okrem žiaduceho vazodilatačného efektu predpokladá ešte vplyv na prenos vápnikových iónov z vnútra bunky do vonkajšieho priestoru a zvýšenú sekréciu melatonínu. Dochádza k úprave biorytmov spánku a umožňuje mozgu sa lepšie regenerovať. Značne sa zlepšuje stav pacientov, a to hlavne tých, ktorí trpia zlým a obtiažnym vyjadrovaním, zdĺhavým spomínaním a zadrhávaním pri hovorení.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je z vyššie uvedených dôvodov vhodnou fyziatrickou metódou doplňujúcou celkovú zdravotnú starostlivosť o pacienta s roztrúsenou sklerózou a je aplikovateľná po celú dobu ochorenia súbežne s ostatnou liečbou. Podieľa sa na spomaľovaní progresie choroby a stabilizovaní zdravotného stavu. Vyššie stimulačné frekvencie vedú k priamej stimulácii nervovej aktivity.

Aplikácia magnetoterapie pri liečbe roztrúsenej sklerózy (RS)

Pri liečbe roztrúsenej sklerózy odporučujeme denne programy s rozsahom 2-25 Hz a možnosť striedať s programami 50-81 Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Magnetoterapia a roztrúsená skleróza - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe roztrúsenej sklerózy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri roztrúsenej skleróze.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz