Stavy po cievnej mozgovej príhode

Stavy po cievnej mozgovej príhode

Charakteristika cievnej mozgovej príhody (CMP): Cievna mozgová príhoda je náhle vzniknutá mozgová porucha, väčšinou ložisková, ktorá je spôsobená poruchou mozgovej cirkulácie z ischemickej príčiny, hemoragickej, intracerebrálnej a spinálnej príčiny.

Podľa priebehu delíme cievne mozgové príhody na tranzitórne (prechodné) s odznením do 24 hodín hodín (je varovným signálom), reverzibilné, ktoré trvajú od 24 hodín do 14 dní, a potom odznievajú, (môže zanechať malý funkčný deficit), progredujúce (postupujúce), ktoré vznikajú pokračujúcou trombózou so zlyhávaním kompenzačných mechanizmov mozgovej cirkulácie a dokončené cievne mozgové príhody s ireverzibilným ložiskovým postihnutím a s trvalým funkčným deficitom. Liečba cievnej mozgovej príhody v akútnom štádiu je zameraná na udržanie vitálnych funkcií, protiedémovú terapiu, prípadne trombolytickú a normalizáciu krvného tlaku. Po zvládnutí akútnej cievnej mozgovej príhody sa začne s rehabilitáciou.

Využitie magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode

V rámci včasnej rehabilitácie (väčšinou po prepustení pacienta z hospitalizácie po zvládnutí akútneho štádia) možno aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag, ktorá svojím vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry významne zlepší mikrocirkuláciu, prísun kyslíka a živín do postihnutých oblastí mozgu a pôsobí zároveň protiopuchovo. Tým zlepší metabolické podmienky na normálnu funkciu nervových buniek a podporí pohybovú a inú rehabilitáciu po cievnej mozgovej príhode.

Aplikácia magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode

Pri stavoch po cievnej mozgovej príhode aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 - 25 Hz, kde sa prejaví spazmolytický a vazodilatačný efekt. Aplikujeme solenoidom na hlavu a prípadne plochým aplikátorom na oblasť krčnej chrbtice.

Magnetoterapia a stavy po cievnej mozgovej príhode - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz