Zápal dutín - sinusitída

Zápal dutín - sinusitída

Charakteristika zápalu dutín (sinusitída): Vo väčšine prípadov sú zápaly dutín spôsobené bakteriálnou infekciou, ale ochoreniu zvyčajne predchádza vírusová infekcia horného dýchacieho traktu. Pri ORL vyšetrení dutín sa ukážu chorobné zmeny paranazálnych sínusov, maxilárnych sínusov etmoidálnych, frontálnych a sfenoidálnych sínusov. Chorobné zmeny pri virózach sú zvyčajne dočasné a môžu ustúpiť aj bez špecifickej liečby, bakteriálna superinfekcia vyžaduje cielenú liečbu.

 

Využitie magnetoterapie pri zápale dutín (sinusitída)

Pri zápale dutín využívame aplikáciu nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag od začiatku ťažkostí, hlavne na uvoľnenie nepriechodnosti Eustachovej trubice, na opuch slizníc. Pri nutnosti cielenej ORL liečby pri zápaloch nosohltanu a dutín aplikujme magnetoterapiu čo najskôr spolu s ostatnou cielenou liečbou vrátane antibiotickej. Magnetoterapia pôsobí protiopuchovo, stimuluje hojenie, zlepšuje efekt antibiotickej liečby, urýchľuje hojenie a možno ju používať aj v preventívnom režime. V prípade alergickej nádchy (rhinitis allergica) vedie aplikácia k zníženiu vodnatej sekrécie a výraznému klinickému zlepšeniu.

Aplikácia magnetoterapie pri zápale dutín (sinusitída)

Pri zápale dutín odporučujeme aplikovať programy vo frekvenčnom rozsahu 2 - 25 Hz, aplikujeme lokálne na dutiny a krk najlepšie pomocou solenoidu alebo diskového aplikátora.

Magnetoterapia a zápal dutín - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalu dutín? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápale dutín.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz