Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Artralgia (artróza ramena)

Charakteristika artralgie (artróza ramenných kĺbov): Je to degeneratívne kĺbové ochorenie. Artralgia postihuje prvotne kĺbovú chrupavku a po jej poškodení reagujú okraje postihnutého kĺbu tvorbou výbežkov. Druhotne môžu byť vďaka artralgii poškodené aj väzy a mäkké tkanivá okolo kĺbu. Poškodenie vedie k deformácii kĺbov, obmedzeniu hybnosti a k bolestivosti. Na vývoji artralgie (artrózy ramena) sa podieľa starnutie, vrodené zmeny kĺbov, traumatické zmeny, preťažovanie, metabolické vplyvy a i. Liečba je komplexná - medikamentami, chirurgická, korekčná, rehabilitačná a kúpeľná.

Využitie magnetoterapie na artralgiu (artrózu ramena)

Ide o jednu zo základných diagnóz použitia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. S úspechom sa využíva jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie na artralgiu (artrózu ramena)

Magnetoterapiu na artralgiu (artrózu ramenných kĺbov) aplikujeme pomocou špeciálneho aplikátora na rameno alebo solenoidu. Spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz.

Magnetoterapia a artralgie (artróza ramena) - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe artrózy ramena? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze ramena (artralgie).

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz