Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)

Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)

Charakteristika blednutia prstov (Raynaudovho syndrómu): Ide o lokálnu vazoneurózu - záchvatové spazmy ciev prstov s klasickým zblednutím (biele, mŕtve prsty, digiti mortui) vyvolaným chladom, vlhkom a prúdením vzduchu alebo námahou. Blednutie prstov (Raynaudov syndróm) je príznakom ochorenia tepien, pri kolagenózach, pri patologických pomeroch v oblasti nadklíčku a pod.
Potreba odlíšiť od Raynauldovej choroby, kde ide o celkovú vazoneurózu - príznaky sú podobné ako u Raynaudovho syndrómu (blednutie prstov). Častejšie chorobou blednutia prstov ochorejú ženy - fajčiarky.

Využitie magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm):

Pri blednutí prstov (Raynaudov syndróm) odporúčame nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag po spresnení diagnózy a vylúčení prípadného malígneho procesu v nadklíčku a pod. Pri Raynaudovom syndróme (blednutie prstov) je potrebné aplikovať nielen na postihnuté prsty, ale aj na oblasť nad kľúčnou kosťou a oblasť krčnej chrbtice k zlepšeniu cievneho prietoku celej hornej končatiny.

Aplikácia magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm):

Pri blednutií prstov (Raynaudov syndróm) odporúčame aplikovať spazmolytické a vazodilatačné frekvencie 2-25  Hz denne aj v dobe bez záchvatu.

Magnetoterapia a blednutie prstov (Raynaudov syndróm) - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm) Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm).

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz