Karpálny tunel

Carpal tunnel and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika: Program karpálny tunel optimálne strieda analgetické a vazodilatačné až stimulačné frekvencie vhodné na aplikácie pri syndróme karpálneho tunela.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie na karpálny tunel

Cieľom aplikácie magnetoterapie na karpálny tunel je podporiť protiopuchovým, protizápalovým a hojivým efektom uvoľnenie až odstránenie útlaku a regeneráciu poškodených tkanív pri súčasnom tlmení bolesti.

Využitie magnetoterapie na karpálny tunel

Ide o syndróm, kde dochádza k útlaku nervovocievného zväzku a šliach ohýbačov prstov v zúženom kanáli v oblasti zápästia a z toho vyplýva celý rad neurologických a pohybových ťažkostí a bolestivosť. Karpálny tunel je štrbina na vnútornej strane zápästia ohraničená zápästným kĺbom a zvonka pevným väzivovým pásom. V karpálnom tuneli prechádzajú šľachy svalov predlaktia, ktoré ohýbajú prstami a nerv - nervus medianus. Zvýšeným tlakom na nerv v karpálnom tuneli dochádza k bolestivým a degeneratívnym prejavom. Príčinou zvýšeného tlaku sú zápalové zmeny, zmeny po námahe a u žien sa uplatňujú aj vplyvy hormonálne.

Nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu možno úspešne použiť v každom štádiu postihnutia. Vedie k výraznému obmedzeniu bolesti a návratu hybnosti. Uplatňuje sa hlavne protibolestivý, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt.

Aplikácia magnetoterapie na karpálny tunel

Na liečbu a prevenciu ťažkostí s karpálnym tunelom odporučujeme aplikáciu začať expozíciami na zápästie s frekvenciou 4 - 10 Hz a po ústupe silných bolestí ďalej frekvencie 2 - 25 Hz až do ústupu ťažkostí a ďalej preventívne podľa potreby. Vhodný aplikátor - solenoid na obe ruky alebo malý diskový aplikátor na jednu.

Magnetoterapia a karpálny tunel - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe karpálneho tunela? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ťažkostiach s karpálnym tunelom.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz