Tenisový lakeť

Tennis elbow and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika: Program je určený na bolesť v kĺboch lakťových - tenisový lakeť (radiálny epikondylitis), ktorý vzniká pri nadmernom jednostrannom zaťažení u športovcov a ťažko pracujúcich.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie na tenisový lakeť

Pri ochorení nazývanom tenisový lakeť tlmí magnetoterapia bolesť a podporuje proces hojenia spoločne s ostatnou chirurgickou a rehabilitačnou liečbou. Zápalové ochorenia šliach a úponov majú tendenciu ku chronicite a opakovane sa objavujú pri predčasnom zaťažení a nedostatočnom doliečení a rekonvalescencii. Preto je vhodné magnetoterapiu aplikovať preventívne aj v kľudovom štádiu.

Využitie magnetoterapie na tenisový lakeť

V prípade tenisového lakťa ide o ochorenie svalových a šľachových úponov lakťového kĺbu, (radiálny epicondylus humeruy) a patrí medzi entezopatie. Preťažené bývajú predovšetkým svaly naťahujúce zápästie (extenzory zápästia) a svaly obracajúce ruku dlaňou nahor (supinátory). Rizikové faktory chronickej formy tenisového lakťa športovcov môžeme ovplyvniť znížením tréningovej záťaže a kompenzačným cvičením. V prípade ťažko fyzicky pracujúcich môže pomôcť striedanie činnosti v priebehu smeny. Ochorenie vedie k bolesti až nemožnosti úchopu predmetu do ruky a poklesu svalovej sily. Liečba je dlhodobá a zahŕňa konzervatívnu aj chirurgickú starostlivosť: kľudový režim, ortézy, ľadové obklady, analgetiká, kortikoidy a pri neúspechu operačný zákrok. V rámci konzervatívnej liečby zohráva najdôležitejšiu úlohu fyzioterapia, magnetoterapia a ďalšie.

Aplikácia magnetoterapie na tenisový lakeť

Pri ochorení nazývanom tenisový lakeť aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag lokálne na postihnutý lakeť denne, opakovane a dlhodobo, najlepšie malým diskovým aplikátorom alebo pomocou solenoidu.  Na tenisový lakeť sa tým uplatní analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt magnetoterapie.

Magnetoterapia a tenisový lakeť - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe ťažkostí nazývaných tenisový lakeť? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ťažkostiach nazývaných tenisový lakeť.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz