Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Charakteristika zápalov kĺbov ruky a zápästia: Najčastejšou príčinou zápalového postihnutia drobných kĺbov rúk a zápästia je reumatoidná artritída. Zápal vo vnútri kĺbu spôsobí opuch, bolesť a zatuhnutie. Koža nad kĺbom býva teplejšia, a pokiaľ trvá zápal kĺbu a zápästia dlhšiu dobu, vedie k poškodeniu chrupavky a kosti, takže v kosti vznikajú deštrukcie. V najťažších prípadoch zápalu kĺbov miznú časti kostí tvoriace kĺbové plochy. To vedie k deformitám v kĺboch.

Typickým prejavom artritídy je tzv. ranná stuhnutosť. Príčinou reumatoidnej artritídy je porucha imunitného systému. Choroba obmedzuje život pacienta a môže viesť až k trvalej invalidite. Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Využitie magnetoterapie na zápaly kĺbov ruky a zápästia

Zápaly kĺbov ruky a zápästia sú na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických zápaloch kĺbov ruky a zápästia zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie na zápaly kĺbov ruky a zápästia

Pri zápaloch kĺbov ruky a zápästia prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 - 50 Hz. Najčastejšie používame aplikátor solenoid na malé kĺby a zápästia.

Magnetoterapia a zápaly kĺbov ruky a zápästia - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalov kĺbov ruky a zápästia? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápaloch kĺbov ruky a zápästia.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz