Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)

Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)

Charakteristika diagnózy zmrznuté rameno: Celú skupinu postihnutí ramenného kĺbu označujeme ako syndróm bolestivého ramena, ľudovo povedané zmrznuté rameno. Prejavuje sa bolesťou v oblasti ramena s obmedzením hybnosti. Syndróm zmrznutého ramena v sebe zahŕňa postihnutie jednej alebo viacerých mäkkých štruktúr ramenného kĺbu: svalov, šliach, búrz, väzov, kĺbového obalu alebo glenoidálneho labra, ktoré často nemá priamy vzťah k poraneniu ramena.

Príčiny syndrómu zmrznutého ramena sú poruchy svalstva rotátorovej manžety, zápalové alebo degeneratívne postihnutie, zápal kĺbových obalov, primárne poruchy akromioklavikulárneho kĺbu a sekundárne zmeny z krčnej chrbtice a i. Chronické a ťažké stavy zmrznutého ramena vedú k reflexnej fibróznej kontraktúre kĺbového puzdra. Postupne sa zhoršuje pohyblivosť ramenného kĺbu a syndróm zmrznutého ramena sa rozvíja.

Keď je bolestivé upaženie v rozsahu asi 60-120 stupňov, ide o tzv. impingementný syndróm, t.j. poškodenie šliach rotátorovej manžety alebo všeobecne útlak v subakromiálnom priestore z iného dôvodu (napr. burzitída). V prípade impingementa býva podstatne viac obmedzená a bolestivá vnútorná rotácia ako vonkajšia, na rozdiel od zmrznutého ramena, kde je výrazné obmedzenie pohybov vo všetkých smeroch.

Využitie magnetoterapie pri syndróme zmrznutého ramena

Syndróm zmrznutého ramena je na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha tlmiť bolesť, zlepšovať hybnosť, pôsobí protizápalovo a prináša celkovú úľavu.

Aplikácia magnetoterapie pri syndróme zmrznutého ramena

Pri syndróme zmrznutého ramena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a to denne opakovane a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 - 50 Hz na prevenciu recidívy. Najčastejšie používame špeciálny aplikátor na rameno a plochý na krčnú chrbticu.

Magnetoterapia a zmrznuté rameno - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe stuhnutých ramien (zmrznutého ramena)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri stuhnutých ramenách (zmrznutom ramene).

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz