Astma

Astma

Charakteristika astmy: Priedušková astma je charakterizovaná záchvatmi dýchavičnosti. Sú spôsobené funkčnou obštrukciou (zúžením, uzatvorením) dýchacích ciest. Za hlavné mechanizmy obštrukcie sa považujú spazmus hladkej svaloviny bronchov všetkých veľkostí, prekrvenie a opuch sliznice a zvýšená sekrécia väzkého hlienu.

Príčinou astmy je prehnaná reakcia bronchov na celý rad podnetov. Astma je imunologický aj neimunologický a často kombinovaný dej. Súčasťou komplexnej liečby je rehabilitácia, športové aktivity, otužovanie, klimatické kúpele a pod.

Využitie magnetoterapie na astmu

Pri astme zlepšuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia svojim spazmolytickým a protiopuchovým efektom priechodnosť dýchacích ciest a výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry zlepšuje mikrocirkuláciu okysličenej krvi v pľúcnom tkanive, saturáciu krvi kyslíkom a pôsobí protiopuchovo.

Aplikácia magnetoterapie na astmu

Pri astme aplikujeme v počiatkoch nižšie a stredné frekvencie 2-25Hz (napr. program medical) a v období prevencie opakovaných záchvatov striedame pri aplikácii s programami regeneračnými (č. 28).

Magnetoterapia a astma - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe astmy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri astme.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz