Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice

Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice

Charakteristika bolesti vystreľujúcej z oblasti hrudnej chrbtice: Najčastejšie ide o interkostálnu neuralgiu presadzujúcu sa z hrudnej chrbtice pásovito pozdĺž rebier, ktorá je spôsobená blokádami medzistavcových a kostotransverzálnych kĺbov. Je nutné ju odlíšiť od vážnych ochorení vnútorných orgánov ako je koronárna príhoda, choroby pľúcne, gastroduodenálne a i.

 

 

Využitie magnetoterapie pri bolestiach vystreľujúcich z oblasti hrudnej chrbtice

Pri bolestiach vystreľujúcich z oblasti hrudnej chrbtice využívame pri aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie hlavne analgetický, spazmolytický a protiopuchový efekt, ktorý napomáha uvoľňovať spazmy a mierniť bolesti v akútnom štádiu. Aplikácie magnetoterapie môžu predchádzať rehabilitačným cvičeniam, manipulácii, masáži a pod.

Aplikácia magnetoterapie pri bolestiach vystreľujúcich z oblasti hrudnej chrbtice

Pri bolestiach vystreľujúcich z oblasti hrudnej chrbtice odporúčame v akútnom štádiu opakované expozície plochým aplikátorom alebo veľkým solenoidom v rozsahu 4 - 10 Hz na hrudnú chrbticu a po odznení akútnych ťažkostí striedame s programami s frekvenčným rozsahom 10-50 Hz.

Magnetoterapia a bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri bolestiach vystreľujúcich z oblasti hrudnej chrbtice.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz