Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)

Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)

Popis Alzheimerovej demencie (tzv. Alzheimera): Ide o neurodegeneratívne ochorenie mozgu, pri ktorom dochádza k postupnej demencii. Alzheimerova demencia vedie k rozpadu nervových vlákien, nervových buniek a k zmene látkovej činnosti mozgu v dôsledku ukladania patologických proteínov. To vedie k atrofii mozgu, tvorbe beta-amyloidu, formácii plaku, úbytku acetylcholínu, sterilnému zápalu a pôsobením voľných kyslíkových radikálov k zániku neurónov. V súčasnosti vedie liečba Alzheimerovej demencie skôr k spomaľovaniu postupu choroby a zameriava sa na zlepšenie metabolizmu mozgu, hormonálnu terapiu, inhibíciu acetylcholínesterázie a podávanie látok s protizápalovým a doplnkovo aj antioxidačným efektom.

Využitie magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii

K doplnkovej liečbe Alzheimerovej demencie patrí aj rehabilitácia, v rámci ktorej je možné aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu, ktorá svojím vazodilatačným a protizápalovým efektom zlepšuje prísun živín a kyslíka do nervového systému a podieľa sa na spomaľovaní progresie ochorenia a stabilizovaní zdravotného stavu. Vyššie stimulačné frekvencie vedú k priamej stimulácii nervovej aktivity.

Aplikácia magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii

Pri Alzheimerovej demencii aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25Hz a 50-81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Magnetoterapia a Alzheimerova demencia

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz