Artrózy kĺbov

Artrózy kĺbov

Charakteristika programu artrózy kĺbov: Program artrózy kĺbov slúži na ovplyvnenie bolestivých stavov pri degeneratívnych zmenách kĺbových tkanív - kostí, chrupaviek a väzov.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri artróze kĺbov

Pri artróze kĺbov je cieľom aplikácie magnetoterapie zmierniť bolesť a podporiť hojivé regeneračné pochody. Prednostne aplikovať v akútnom štádiu a po upokojení ťažkostí prejsť na dlhodobé aplikácie medical programu.

Využitie magnetoterapie pri artróze kĺbov

Program artrózy kĺbov strieda analgetické pôsobenie s rozsahom programu medical. Je posilnený protibolestivý efekt a ponechaný podiel frekvencií vedúcich k vazodilatácii a zlepšeniu mikrocirkulácie okysličenej krvi v exponovaných tkanivách. Aplikácia vedie k postupnej stimulácii hojenia a regenerácii poškodeného tkaniva pri súčasnom tlmení nadmerných bolestí. V klinickom móde je pridaný podiel frekvencií do 50 Hz na silnejšiu stimuláciu hojenia. Využíva sa napr. na ovplyvnenie bolestivých stavov pri degeneratívnych zmenách kĺbových tkanív.

Degeneratívne zmeny pri artróze kĺbov postihujú prvotne kĺbovú chrupavku a po jej poškodení reagujú okraje postihnutého kĺbu tvorbou výbežkov a vznikajú osteoartrotické zmeny. Druhotne môžu byť pri artróze kĺbov poškodené aj väzy a mäkké tkanivá okolo kĺbu. Poškodenie vedie k deformácii kĺbov, obmedzeniu hybnosti a k bolestivosti. Pri artróze kĺbov sú najčastejšie postihnuté kolenné, bedrové a ramenné kĺby. Na vývoji artrózy kĺbov sa podieľa starnutie, vrodené zmeny kĺbov, traumatické zmeny, preťažovanie, metabolické vplyvy a i.

Magnetoterapia a artrózy kĺbov - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze kĺbov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze kĺbov.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz