Bolestivé stavy

Pain and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika programu bolestivé stavy: Program využíva nízke frekvencie ovplyvňujúce všeobecne všetky bolestivé stavy - pri degeneratívnych, zápalových a poúrazových stavoch. Neaplikovať pri akútnych bolestiach brucha a akútnych bolestiach pri podozrení na infarkt myokardu - aby nedošlo k útlmu klinických prejavov a sťaženiu včasnej diagnostiky akútneho ochorenia.

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri bolestivých stavoch

Pri bolestivých stavoch je cieľom aplikácie magnetoterapie tlmiť bolesť, uvoľniť svalové spazmy, podporiť proces hojenia a regenerácie.

Využitie magnetoterapie pri bolestivých stavoch

Ide o program vhodný pre väčšinu bolestivých stavov, ktorý má za cieľ čo najrýchlejšie potlačiť bolesť. Aplikuje sa na bolestivé stavy, kde je známa príčina bolesti - pri degeneratívnych, zápalových a poúrazových stavoch a pod. Hodinová aplikácia nízkych analgetických frekvencií, ktorú je možné podľa potreby aplikovať opakovane, sa využíva tam, kde akútna bolesť obmedzuje hybnosť, bráni aplikáci ďalšej terapie (napr. nápravné cvičenia) a u polymorbidných pacientoch, kedy analgetický program aplikovaný na začiatku terapie minimalizuje vznik silnejšej adaptačnej reakcie. Tým sa umožní po útlme akútnych bolestí prejsť na ďalší program s vyšším podielom hojivých a regeneračných frekvencií. Dosiahnutie protibolestivého efektu vyžaduje dlhšie aplikácie a preto všetky programy, kde je významný podiel tlmenia bolesti budú mať dlhší aplikačný čas. Možno aplikovať aj veľa hodín nepretržite.

Mechanizmus protibolestivého pôsobenia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je viacúrovňový. Jednak pôsobí blokácia prenosu bolestivého pocitu nervovými vláknami do mozgových centier, ďalej sa analgeticky uplatní zvýšená tvorba endorfínov a v neposlednom rade spazmolytický, protizápalový, protiopuchový efekt a rýchlejšie odbúravanie kyslých metabolitov z tkanív.

Aplikácia magnetoterapie pri bolestivých stavoch

Neaplikovať pri akútnych bolestiach brucha nejasného pôvodu a akútnych bolestiach pri podozrení na infarkt myokardu - aby nedošlo k útlmu klinických prejavov a sťaženiu včasnej diagnostiky akútneho ochorenia.

Magnetoterapia a bolestivé stavy - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri bolestivých stavoch? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri bolestivých stavoch.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz