Celulitída

Celulitída

Charakteristika programu celulitída: Program celulitída sa využíva na nápravu poruchy elastických a kolagénových vlákien a straty pružnosti a kvality kože. Pri celulitíde dochádza k ukladaniu tuku do podkožia, obmedzuje sa mikrocirkulácia okysličenej krvi. Dochádza k degeneratívnym zmenám spojivového tkaniva, fibrotickým zmenám, na koži vzniká vzhľad pomarančovej kôry. Porucha mikrocirkulácie vedie k ďalšiemu ukladaniu metabolitov a postupnému poškodzovaniu lymfatického obehu. K celulitíde majú väčší sklon ženy, ktoré trpia na zápchu, majú poruchy pečeňových a obličkových funkcií, poruchy krvného a lymfatického obehu. Bola preukázaná súvislosť medzi výskytom žilových varixov a celulitídou. Liečba varixov by mala predchádzať liečbe celulitídy. Na ochoreniach žien sa okrem zlých stravovacích návykov a nedostatku pohybu podieľajú hormonálne zmeny, ale aj fajčenie.

Využitie magnetoterapie na celulitídu

Pri celulitíde okysličuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia zlepšením mikrocirkulácie okysličenej krvi exponovanú oblasť a detoxikačným efektom pomáha odvádzať z kože a podkožia metabolity. Výsledkom je spevnenie a skvalitnenie stavu kože - tento efekt využívame nielen na celulitídu ale aj proti vráskam. Pri celulitíde odporúčame použiť vazodilatačné programy a programy hojivé - stimulačné na danú oblasť. Pitný režim doplniť magnetizovanou vodou a prípadne využiť aj aplikácie na oblasť pečene na podporu detoxikácie celého organizmu.

Aplikácia magnetoterapie na celulitídu

Na celulitídu aplikujeme vazodilatačné programy (36 - 44 Hz) a stimulačné (50 - 81 Hz) pomocou plochého aplikátora alebo solenoidu na požadovanú oblasť kože a na oblasť pečene.

Magnetoterapia a celulitída

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri celulitíde? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na celulitídu.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz