Chrupavky, poškodenie menisku, regenerácia

Chrupavky, poškodenie menisku, regenerácia

Charakteristika programu chrupavky, poškodenie menisku, regenerácia: Chrupavka je tkanivo, ktoré pokrýva kĺbové konce kostí. Je elastickej štruktúry a umožňuje výrazné zníženie trenia kontaktných plôch. Chrupavka sa neustále prestavuje a dochádza tak k reparácii jej poškodenia. Zvýšená záťaž a nadmerné poškodzovanie chrupavky môže prekročiť regeneračnú schopnosť a znižuje sa jej výška. Kosť pod chrupavkou reaguje zvýšenou bolestivosťou. Dráždenie kĺbovej výstelky vedie ku zmnoženiu tekutiny v kĺbe, k obmedzeniu hybnosti, prípadne k blokádam a pod.

Degeneratívne zmeny na chrupavke sú prvými liečiteľnými príznakmi degeneratívneho ochorenia pohybového aparátu. Ak nezabránime poškodeniu chrupavky včasnou či ešte lepšie preventívnou liečbou, poškodenie kĺbu bude časom nevratné.

Liečba poškodenia chrupavky je komplexná od chirurgickej (vrátane autológnej implantácie chondrocytov), medikamentózna, cez zvýšený príjem chondroprotektívnych látok (tzv. kĺbová výživa) až po riadené cvičenie, elektroliečbu a magnetoterapiu.

Využitie magnetoterapie pri poškodení chrupavky

Pri poškodení chrupavky má nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag využitie v prevencii poškodenia chrupaviek (u športovcov a ťažko fyzicky pracujúcich), i ako súčasť liečby. Výhodou je aj možnosť domácich dlhodobých aplikácií. Uplatní sa hojivý, regeneračný, protizápalový a protiopuchový efekt. Dochádza k zlepšeniu regenerácie chrupaviek a mäkkých tkanív kĺbu. Je dobre využiteľná aj na doliečovanie po chirurgickej liečbe chrupavky.

Aplikácia magnetoterapie pri poškodení chrupavky

Pri poškodení chrupavky aplikujeme pri opuchu a bolesti. Začneme nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme bolesti stimulujeme regeneráciu frekvenciami 50 - 81 Hz. V prevencii používame tiež stimulačné frekvencie a aplikujeme najčastejšie pomocou solenoidu.

Magnetoterapia a poškodenie chrupavky - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri poškodení chrupavky? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri poškodení chrupavky.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz