Kliešťová encefalitída - rekonvalescencia

Kliešťová encefalitída - rekonvalescencia

Charakteristika programu kliešťová encefalitída - rekonvalescencia: Najčastejším prenášačom vírusu kliešťovej encefalitídy je kliešť. Rozoznávame meningitickú formu ochorenia, meningoencefalitickú formu s extrapyramídovými príznakmi, mozočkovými príznakmi, parézou hlavových nervov a meningoencefalomyelitickú formu s asymetrickými periférnymi parézami.

 

K základnej aktívnej ochrane proti kliešťovej encefalitíde patrí očkovanie a tiež môžeme pasívne brániť kliešťovi, aby sa zachytilo na koži a prisalo sa pomocou vhodnej obuvi a oblečenia. Ďalšou ochranou proti kliešťovej encefalitíde je používanie repelentov. Ak už dôjde k prisatiu kliešťa, tak je potrebné jeho včasné odstránenie a dezinfekcia miesta najlepšie jódovou tinktúrou, ktorá ako jediná dezinfekcia pôsobí do hĺbky kože.

Kliešťová encefalitída je závažné, život ohrozujúce ochorenie. Ak sa infekcia pri kliešťovej encefalitíde včas podchytí a začne sa odborná liečba, môže dôjsť k úplnému uzdraveniu. Neskoré zahájenie liečby kliešťovej encefalitídy a komplikácie ochorenia môžu zanechať trvalé následky - napr. chronické bolesti hlavy, poruchy spánku a koncentrácie, obrnu horných končatín, zníženú výkonosť, depresie.

Využitie magnetoterapia pri kliešťovej encefalitíde

Pri kliešťovej encefalitíde využívame nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v období rekonvalescencie, kedy aplikácia urýchľuje regeneráciu organizmu, znižuje vznik komplikácií a skracuje dobu nutnú na rekonvalescenciu.

Aplikácia magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde

Pri kliešťovej encefalitíde aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25 a 50-81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť celej chrbtice.

Magnetoterapia a kliešťová encefalitída - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz