Lymská borelióza

Lymská borelióza

Charakteristika programu Lymská borelióza: Lymská borelióza je nákaza s prírodnou ohniskovosťou. Lymskú boreliózu vyvoláva spirochéta Borrelia burgdorferi a prebieha v troch štádiách. Prenášačom lymskej boreliózy je najčastejšie kliešť, ale aj iný bodavý hmyz. Infekciu je možné získať po celom území SR vzhľadom k celkovému premoreniu kliešťov u nás.

Liečba lymskej boreliózy je antibiotická a dôležitá je včasná diagnostika a zahájenie liečby. V neskorších štádiách lymskej boreliózy pretrváva aj po antibiotickej liečbe rad klinických ťažkostí, ktoré môžu prechádzať do chronického štádia a tu je dôležitá ďalšia symptomatická liečba a dlhodobá rehabilitácia.

Využitie magnetoterapie na lymskú borelióziu

Pri lymskej borelióze je nízkofrekvenčná pulzovej magnetoterapie Biomag vhodnou metódou na dlhodobú starostlivosť pri chronických následkoch prekonanej choroby. Magnetoterapia môže pozitívne ovplyvniť rad kĺbových ťažkostí, zlepšiť hybnosť, utlmiť bolesť, zmierniť priebeh zápalových procesov, podporiť ich hojenie a celkovým imunostimulačným efektom mierniť progresiu klinických ťažkostí. Pri lymskej borelióze odporúčame aplikácie na jednotlivé bolestivé kĺby a hlavne dlhodobé aplikácie na oblasť celej chrbtice a hlavy.

Aplikácia magnetoterapie na lymskú boreliózu

Pri lymskej borelióze aplikujeme programy s rozsahom 10 - 50 Hz s prevahou vazodilatačného a hojivého efektu. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Magnetoterapia a lymská borelióza

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na lymskú boreliózu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na lymskú boreliózu.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz