Osteoartritída, artritída

Osteoartritída, artritída

Charakteristika programu osteoartritída, artritída: Osteoartróza je spôsobená opotrebovaním kĺbov vplyvom nadmerného zaťažovania. Na vzniku tejto artritídy sa podieľa vek, genetické dispozície, pohlavie, nadváha a nadmerné zaťažovanie, najmä u aktívnych športovcov. Osteoartritída (OA) je najčastejšou formou artritídy postihujúca všetky voľne pohyblivé kĺby, malé - kĺby zápästia, rúk a nôh, veľké - bedrový kĺb, kolenný kĺb, buď samostatne, alebo viac kĺbov naraz. Artritídy sa prejavujú bolesťou kĺbov, alebo bolestivosťou pri zvýšenej námahe a po námahe. Zápal kĺbu sa môže komplikovať stuhnutosťou až znehybnením kĺbov, zápalom šliach a kĺbového puzdra, svalovou slabosťou a atrofiou.

Zápalové ochorenia kĺbov môžeme z praktického hľadiska deliť na infekčné a neinfekčné. K neinfekčnom patrí dnová artritída, psoriatická artritída a erozívna artritída pri zvýšenej funkcii prištítnych teliesok. Častým neinfekčným podkladom artritídy je autoimunitný proces ako pri reumatoidnej artritíde (reuma) kde nepoznáme presnú príčinu vzniku. Líši sa od reumatickej artritídy, ktorá vzniká ako súčasť tzv. sterilných následkov po bakteriálnej infekcii beta hemolytickým streptokokom skupiny A. Infekčné artritídy sú bakteriálne zápaly (vyvolané napr. streptokokmi, boréliami), vírusové infekcie (herpesvirus, EB vírus, vírus hepatitídy B, arbovirus). Infekcia je do kĺba zanesená buď pri otvorenom poranení kĺba, liečebným zákrokom, alebo sa infekcia môže zaniesť krvnou cestou z iného infekčného ložiska v organizme.

Využitie magnetoterapie na osteoartritídu a artritídu

Pri osteoartritíde, resp. artritíde je využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických artritídach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie na osteoartritídu a artritídu

Pri osteoartritíde, resp. artritíde spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia

Magnetoterapia a osteoartritída, resp. artritída - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na osteoartritídu a artritídu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri osteoartritíde a artritíde.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz