Osteoporóza, osteochondróza

Osteoporóza, osteochondróza

Charakteristika programu osteoporóza, osteochondróza: Osteoporóza je progresívne systémové ochorenie skeletu charakterizované úbytkom kostnej hmoty a poruchami mikroarchitektúry kostného tkaniva s následným zvýšením fragility kostí a tendenciou k zlomeninám. Podľa WHO je osteoporóza hodnotená ako zníženie kostnej denzity pod -2,5 SD v porovnaní s mladými jedincami. Kostná hmota narastá zhruba do veku 25 až 30 rokov, potom nasleduje rôzne dlhé obdobie stabilizácie, po ktorom nastáva pokles. U žien sa štartuje pokles najviac po menopauze a asi u 20% vedie k rozvoju osteoporózy. Protektívne pri osteoporóze pôsobia sexuálne hormóny a rastový hormón, adekvátny prísun vápnika, vitamínu D, pohybová aktivita.

Osteoporóza - urýchlenie úbytku kostného tkaniva spôsobuje pokles hormonálnych hladín, nedostatok minerálov a vitamínov, nehybnosť a nízka pohybová aktivita, poruchy vstrebávania, zvýšený príjem fosfátu, alkohol, niektoré ďalšie vnútorné ochorenia pečene, obličiek a i. Liečba osteoporózy je komplexná (hormonálna, substitúcia minerálov a vitamínov a i.).

Využitie magnetoterapie pri osteoporóze

Pri osteoporóze je súčasťou podporného pôsobenia na udržanie kvality kostného tkaniva a na potlačenie bolesti aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. Magnetoterapia podporuje metabolické procesy v kostiach vedúce k lepšiemu zabudovaniu podávaných stavebných látok a k výraznému zníženiu prípadných bolestivých stavov pri osteoporóze. Pri osteoporóze magnetoterapia významne urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón.

Aplikácia magnetoterapie pri osteoporóze

Pri osteoporóze spočiatku aplikujeme protibolestivé frekvencie 4 - 6 Hz a po ich utlmení hojivé vo frekvenčnom rozsahu 36 - 44 Hz.

Magnetoterapia a osteoporóza, resp. osteochondróza - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri osteoporóze, resp. osteochondróze? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri osteoporóze, resp. osteochondróze.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz